Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Seminarium pn. „Jak polepszyć jakość powietrza? Wymiana polsko – czeskich doświadczeń" - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Seminarium pn. „Jak polepszyć jakość powietrza? Wymiana polsko – czeskich doświadczeń”

Coraz więcej osób w Polsce umiera przez zanieczyszczenie powietrza. Trwa wyścig z czasem, jeśli chodzi o ochronę klimatu. Dnia 16 września 2020 Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej NOVUM zorganizowało seminarium pn. „Jak polepszyć jakość powietrza? Wymiana polsko – czeskich doświadczeń”, które odbyło się w Boguszowie-Gorcach. W spotkaniu wziął udział Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski, który podzielił się doświadczeniami radzenia sobie Gminy z problemami zanieczyszczenia powietrza. Podczas seminarium poruszone zostały kwestie dotyczące:

– prawnych aspektów ochrony powietrza w Republice Czeskiej oraz w Polsce,

– sposobów zapobiegania zanieczyszczeniom powietrza,

– instrumentów służących ograniczaniu emisji zanieczyszczeń do powietrza.

Cieszy fakt, że również dla Czech priorytetem jest poprawa jakości powietrza w strefie nadgranicznej. Dlatego tak ważna jest wymiana doświadczeń i danych w tym zakresie.