Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza "Śniadanie Daje Moc!" w Szkole Podstawowej w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

„Śniadanie Daje Moc!” w Szkole Podstawowej w Niemczy

Kolejna edycja OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „Śniadanie Daje Moc!” odbyła się 8 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej w Niemczy. Akcja miała na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz edukację żywieniową dzieci i młodzieży.

W trakcie tego wyjątkowego dnia uczniowie skupili się na przypomnieniu sobie zasad zdrowego odżywiania. W ramach działań edukacyjnych zdobywali wiedzę na temat roli, jaką odgrywa zdrowe śniadanie w codziennym funkcjonowaniu organizmu. Równocześnie poznawali korzyści płynące ze spożywania różnorodnych produktów.

W praktyce uczniowie samodzielnie przygotowywali swoje śniadanie, starannie dobierając składniki, aby zapewnić sobie pełnowartościowy posiłek. Podczas tego procesu uczyli się, jakie produkty są bogate w niezbędne składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały czy błonnik.

Po zakończeniu przygotowań uczniowie usiedli wspólnie do stolików, aby podzielić się śniadaniem. Atmosfera była pełna radości i wspólnego dzielenia się posiłkiem, co dodatkowo budowało więzi między uczniami. Podczas śniadania wszyscy popijali pyszne i pożywne soki owocowo-warzywne.

Ta inicjatywa nie tylko kształciła zdrowe nawyki żywieniowe, ale także promowała wspólnotę i integrację wśród uczniów. Dzieci nie tylko zyskały wiedzę na temat zdrowego odżywiania, ale także doświadczyły radości jedzenia w gronie swoich rówieśników, co może wpływać pozytywnie na ich postawy i nawyki żywieniowe w przyszłości.

Akcja „Śniadanie Daje Moc!” stanowiła zatem nie tylko edukacyjne wydarzenie, ale również wartościowe doświadczenie społeczne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Niemczy.