Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Uczeń naszej szkoły został laureatem konkursu wiedzy o Górach Sowich. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Uczeń naszej szkoły został laureatem konkursu wiedzy o Górach Sowich.

Uczeń klasy VI a Szkoły Podstawowej w Niemczy Jakub Makowski został laureatem konkursu wiedzy o Górach Sowich. Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Jakub wziął udział w pierwszym etapie konkursu rozwiązując test on-line. Rywalizację zakończył jako laureat I miejsca, co dało mu kwalifikację do drugiego etapu. Następny etap konkursu odbywał się w Szkole Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie. Jakub ponownie rozwiązywał test z wiedzy o Górach Sowich. Pytania sprawdzały wiedzę z fauny i flory Gór Sowich oraz topografii tego malowniczego zakątka naszej Ojczyzny. Przy rozwiązywaniu testu liczyły się wiedza i refleks. Udział w etapie powiatowym również zakończył się sukcesem Jakuba – został laureatem II miejsca. W każdym etapie Jakub oprócz tytułu laureata zdobył ciekawe nagrody rzeczowe. Gratulujemy uczniowi i opiekunom.

Tekst : Małgorzata Kuźniar

Zdjęcia: Patrycja Makowska