Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wieczornica w Szkole Podstawowej w Niemczy z okazji obchodów 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Niesamowity wieczór miał miejsce 10 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy na placu apelowym, gdzie uczniowie, rodzice i zaproszeni goście

zatopili się w patriotycznym nastroju, przy blasku świec i ogniska. Wspólnie wspominali wydarzenia sprzed ponad 105 lat, kiedy to Polska po bardzo długim okresie niewoli odzyskała swoją niepodległość.

Atmosfera tego wyjątkowego wieczoru była nasycona duchem patriotyzmu.

Wraz z zapadającym zmierzchem, światło świec i ogniska rozświetliło serca zebranych, tworząc wyjątkową scenerię dla wspólnego świętowania wolności. Symbolika tych źródeł światła doskonale odzwierciedlała iskrę, która zapoczątkowała narodowy ogień niepodległości.

Wszyscy uczestnicy wieczornicy zaangażowali się we wspólny śpiew.

Uczniowie, rodzice i zaproszeni goście zjednoczyli swoje serca, oddając hołd tym, którzy poświęcili życie w walce o wolność. Był to moment, w którym każdy uświadomił sobie, jak ważna jest wolność i niepodległość dla każdego narodu.

Podczas wieczornicy nie zabrakło również chwil refleksji nad wartościami, jakimi

są wolność i patriotyzm. Wszyscy uczestnicy zjednoczeni w miłości do Ojczyzny, przekazywali sobie przesłanie, że wspólnie budujemy dziedzictwo niepodległości dla przyszłych pokoleń.

To wydarzenie nie tylko upamiętniło ważną rocznicę odzyskania niepodległości, ale także przypomniało, że każdy ma swój wkład w kształtowanie losów kraju. Wieczornica w szkole była nie tylko celebracją przeszłości, ale także inspiracją do kontynuowania dzieła budowania wspólnej, silnej Polski.