Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wielopokoleniowo, piknikowo i sportowo czyli DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Wielopokoleniowo, piknikowo i sportowo czyli DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci na świecie, które ma podkreślać ich wyjątkowość, spontaniczność i wrodzoną ciekawość świata. I tak właśnie było w Przedszkolu Publicznym w Niemczy. Zrobiono wszystko, aby było magicznie, radośnie i w atmosferze wielkiej miłości.

W Przedszkolu Publicznym „Zaczarowany Gród” Dzień Dziecka  zaczął się od niespodziewanej wizyty delegacji z niemczańskiego Domu Pomocy Społecznej. Goście złożyli dzieciom życzenia z okazji ich święta i zostawili słodki upominek. Wieloletnia współpraca obu placówek często jest źródłem radości i drobnych wzruszeń.  Dobrze jest znowu uczestniczyć w wzajemnych odwiedzinach.

Kolejnym elementem tego niesamowitego dnia był zorganizowany w ogrodzie przedszkolnym Rodzinny Piknik Sportowy.

Piknik był pierwszą otwartą imprezą w przedszkolu, odkąd ogłoszono pandemię Koronawirusa. W końcu rodzice mogli obejrzeć występy swoich dzieci na żywo, a nie na nagraniach w Internecie.

Dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny z tańcem, śpiewem, elementami zumby i języka  angielskiego. Po ogromnych brawach i nieskończonej ilości zdjęć, zaczęła się zabawa.

Ogród przedszkolny podzielono na różne strefy, w których mogły bawić się dzieci: strefa baniek mydlanych, zamek dmuchany, strefa relaksu, strefa konstruowania z dużych klocków, strefa tatuaży brokatowych i wiele innych. Na głodnych czekały stanowiska z goframi, kiełbaskami, popcornem i ciastem.

Rodzice mogli napić się kawy i herbaty,  jednocześnie podziwiając harce swoich dzieci. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i choć pogoda długo trzymała nas w niepewności – wszystko wyszło bardzo dobrze. To był cudowny dzień, który na długo zostanie w pamięci i wspomnieniach jego uczestników.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Przedszkola Publicznego „Zaczarowany Gród” w Niemczy składają podziękowania Rodzicom i Opiekunom dzieci oraz wszystkim uczestnikom pikniku za przybycie i wspólną zabawę. Dziękujemy także Pracownikom i Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Niemczy za pamięć o dzieciach, w dniu ich święta i odwiedziny.