Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza 200 kolarzy w niedzielnym wyścigu w Niemczy podczas SOWIOGÓRSKIEGO TOUR 2023   - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

200 kolarzy w niedzielnym wyścigu w Niemczy podczas SOWIOGÓRSKIEGO TOUR 2023  

 

Podczas weekendu  12-13 sierpnia na terenie powiatu dzierżoniowskiego odbył się wyścig kolarski SOWIOGÓRSKI TOUR 2023. Ostatni trzeci etap, jazda indywidualna na czas, gościł bezpośrednio na terenie Gminy Niemcza.

W organizację wyścigu włączył się osobiście Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski nasze instytucje gminne jak: Niemczański Ośrodek Kultury, Klub Sportowy Niemczanka Niemcza, OSP Niemcza, 17 DH Polana oraz prywatny inwestor Hotel Niemcza SPA. W niedzielę 13 sierpnia zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na trasie o długości 6 kilometrów z Niemczy do Podlesia i z powrotem. Bazą wyścigu usytuowana była w  Hotelu Niemcza SPA i w jego pobliżu znajdowała się linia startu. Zawodnicy rozpoczynali rywalizację, jadąc do góry ulicą Strzelińską, skręcali w ulicę Bolesława Chrobrego kierując się na Podlesie. Wracali tą samą trasą kończąc rywalizację przy budynku straży pożarnej. W zawodach wzięło udział blisko 200 zawodniczek i zawodników podzielonych na sześć kategorii: dzieci do lat jedenastu, juniorzy młodsi, juniorzy, juniorki, amatorzy oraz ELITA KOBIET. Nagrody za jazdę indywidualną na czas oraz w klasyfikacji generalnej wyścigu wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski, Starosta Powiatu Dzierżoniowskiego Grzegorz Kosowski, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, reprezentantka Hotelu Niemcza SPA Amelia Matusiak oraz kierownik dzierżoniowskiego OSIR-u Grzegorz Winiarski.

Warto dodać, że w zawodach dodatkowo zorganizowany został wyścig dla chętnych dzieciaków, w którym wzięła udział reprezentacja dzieci z naszej Gminy.

Składamy serdeczne podziękowania dla OSP Niemcza

oraz harcerzy za pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu zawodów.