Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pozyskane zostały fundusze na budowę Publicznego Przedszkola w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Pozyskane zostały fundusze na budowę Publicznego Przedszkola w Niemczy

Infomujemy, że 27 września 2023 roku Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski podpisał umowę na realizację zadania pn.

„Budowa Publicznego Przedszkola w Niemczy Etap – I”.

Postępowanie przetargowe wygrała firma JL Sp. z o.o. z Łomży. Wartość podpisanej umowy 10.850.106,75 zł, w tym 85 % to środki otrzymane przez Gminę  z Rządowego Funduszu Polki Ład Program Inwestycji Strategicznych.

Budowa placówki ma na celu zwiększenie liczby miejsc przedszkolnych na terenie gminy Niemcza, poprzez zapewnienie miejsc dla 150 dzieci. Realizacja inwestycji umożliwi zapewnienie w Gminie Niemcza równego dostępu do edukacji oraz prawidłowego rozwoju dzieci już od najmłodszych lat.