Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wykłady i spotkania online wokół projektu „Tygiel Ameryki i pogranicza Europy. Ludzie ze wschodnich ziem dawnej Rzeczypospolitej i ich rola w kulturze i historii USA” - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Wykłady i spotkania online wokół projektu „Tygiel Ameryki i pogranicza Europy. Ludzie ze wschodnich ziem dawnej Rzeczypospolitej i ich rola w kulturze i historii USA”

 

Szanowni i Drodzy Państwo,

serdecznie zapraszamy na dwa wykłady i spotkania online wokół projektu „Tygiel Ameryki i pogranicza Europy. Ludzie ze wschodnich ziem dawnej Rzeczypospolitej i ich rola w kulturze i historii USA”.

29.06.2021 godz. 16.00.

Zapraszamy na online wykład i prezentację strony “Tygiel kultur, nauk i sztuk: Wschodnie ziemie Rzeczpospolitej i cywilizacja amerykańska” z szczególnym naciskiem na byłe Wielkie Księstwo Litewskie. Wydarzenie jest zorganizowane w ramach projektu „Tygiel Ameryki i pogranicza Europy. Ludzie ze wschodnich ziem dawnej Rzeczypospolitej i ich rola w kulturze i historii USA”.

Wykład “Tadeusz Kościuszko-bohater uniwersalny” wygłosi Wojciech Kalwat z Muzeum Historii Polski.Natomiast stronę zaprezentuje Adam Balcer, dyrektor programowy Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka- Jeziorańskiego.Wydarzenie będzie moderować Iwona Reichardt wice-redaktor czasopisma “New Eastern Europe”/ Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka- Jeziorańskiego.
Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku i kanałach You Tube:

KEW: https://www.facebook.com/KEWJNJ

NEW: https://www.facebook.com/nowaeuropawschodnia

Link do rejestracji: https://forms.gle/mQ1aLfgVNxY92Wxp8

30.06.2021 godz. 17.30.

Zapraszamy na online wykład i prezentację strony “Tygiel kultur, nauk i sztuk: Wschodnie ziemie Rzeczpospolitej i cywilizacja amerykańska” ze szczególnym naciskiem na dawne ziemie ruskie Korony.  Wydarzenie jest zorganizowane w ramach projektu „Tygiel Ameryki i pogranicza Europy. Ludzie ze wschodnich ziem dawnej Rzeczypospolitej i ich rola w kulturze i historii USA”.

Wykład “Pomiędzy Lwowem a San Francisco: Malowidła i mozaiki Jana Henryka Rosena” wygłosi Joanna Wolańska, autorka książki „Katedra ormiańska we Lwowie w latach 1902-1938”. Natomiast stronę zaprezentuje Adam Balcer, dyrektor programowy Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wydarzenie będzie moderować Kamila Łabno-Hajduk z Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego. Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku i kanałach You Tube:

KEW: https://www.facebook.com/KEWJNJ

NEW: https://www.facebook.com/nowaeuropawschodnia

Link do rejestracji: https://forms.gle/F2BB2ypH78vhC3x76