Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Budowa strażnicy OSP w Przerzeczynie – Zdroju ZGODNIE Z PLANEM - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Budowa strażnicy OSP w Przerzeczynie – Zdroju ZGODNIE Z PLANEM

Jak już szeroko informowaliśmy na naszej stronie 31 stycznia br. wystartowała budowa strażnicy OSP w Przerzeczynie – Zdroju. Tego dnia odbyła się uroczystość podpisania umowy z wykonawcą robót Sławomirem Światem właścicielem firmy ESBUD z Niemczy. Na terenie przyszłej budowy spotkali się wówczas Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski,  wykonawca prac Sławomir Świat, inspektorzy budowlani, członkowie OSP Przerzeczyn – Zdrój oraz przedstawiciele społeczności lokalnej Przerzeczyna – Zdroju.

Jak bardzo zmienił się teren przeznaczony na budowę strażnicy przekonaliśmy się, podczas wizyty Burmistrza Jarosława Węgłowskiego w Przerzeczynie – Zdroju w minionym tygodniu.

Otóż na placu stoi już budynek nowej strażnicy, a podczas wizyty Burmistrza trwały prace końcowe przy montażu dachu.

Wewnątrz budynku można już zobaczyć garaż mieszczący dwa samochody strażackie, salę szkoleniową, pomieszczenie szatni strażackiej oraz łazienki.

Obecnie – jak nas poinformował wykonawca prac Sławomir Świat- prace prowadzone są przy ociepleniu budynku, wstawianiu okien, montażu instalacji elektrycznej,  wodno – kanalizacyjnej. Następnie rozpoczną się prace wykończeniowe.

Dodatkowo po zakończeniu prac przy samym budynku wykonanie zostanie ogrodzenie, utwardzenie placu i chodników kostką betonową.

Tak więc nie tylko warunki wewnątrz budynku będą na miarę potrzeb jednostki OSP ale też zapewniony zostanie dojazd do obiektu.

Jak nas zapewnił wykonawca prac, na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że prace przebiegną nadal zgodnie z harmonogramem i zostaną zakończone zgodnie z harmonogramem czyli w październiku bieżącego roku.

Realizacja tej imponującej inwestycji doszła do skutku wyłącznie dzięki funduszom, które pozyskał specjalnie na ten cel Burmistrz Jarosław Węgłowski. Gdyby nie pozyskana przez niegojuż roku 2021 kwota 1 153 737,42 zł i zdecydowane działania w kierunku realizacji zadania, do chwili obecnej pewnie oglądalibyśmy pusty plac. Ogólny koszt inwestycji zaplanowano na kwotę  1 200 000,00 zł. Wszystkie fundusze na inwestycję pochodzą z funduszy zewnętrznych.

Poniżej zdjęcia z obecnego etapu budowy: