Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dożynki w Sołectwie Podlesie i Ruszkowice - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Dożynki w Sołectwie Podlesie i Ruszkowice

Jak co roku w Sołectwie Podlesie odbyły się Dożynki Wiejskie, które są podziękowaniem rolników za zebrane plony.

Organizatorem dożynek było Stowarzyszenie na rzecz odnowy wsi Podlesie i Ruszkowice, Rada Sołecka ora Niemczański Ośrodek Kultury. Starostą dożynek był Piotr Mielnik, a starościną Edyta Mielnik, wieniec uwity przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich został wprowadzony na plac dożynkowy przez niezastąpiony zespół Grodzianie oraz grupę sympatyzujących z sołectwem motocyklistów. Należy tutaj dodać, iż tegoroczny wieniec, a dokładnie jego stelaż został przygotowany dzięki środkom pozyskanym z budżetu UMiGN.

Misterium chleba poprowadził dyrektor Niemczańskiego Ośrodka Kultury Andrzej Kukuła. Podczas zabawy do tańca przygrywał zespół ALEZJA, a bufet KGW oferował różnego rodzaju smakołyki jak np. słynny bigos z pieca.

W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Burmistrz Grzegorz Kosowski wraz z rodziną oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Monika Szymańska Śledź.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobą wspierającym i pracującym przy organizacji Dożynek Wiejskich w Podlesiu oraz niezastąpionym strażakom z OSP Przerzeczyn Zdrój.

Dziękujemy także przybyłym gościom za wspaniała zabawę i wiele ciepłych słów.

Tekst i zdjęcia: Pani Edyta Mielnik