Kacper Józefiak z Niemczy Mistrzem Świata
   
Kacper Józefiak z Niemczy Mistrzem Świata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Kukuła   
środa, 22 września 2010 07:19

kacper_mistrzemKacper Józefiak 14 letni uczeń ZS w Niemczy trenujący taekwondo w dzierżoniowskim Klubie Tiger na mistrzostwach świata w Anglii (11-12 września) wygrał sześć walk w systemie pucharowym pokonując reprezentantów Kanady, Norwegii, RPA, Argentyny, Irlandii i Anglii zdobywając tym samym tytuł MISTRZA ŚWIATA wagi lekkiej!!!

 

Jak informuje tygodnik Dzierżoniowski Kacper ma już na swoim koncie tytuły mistrza świata, mistrza Europy, , mistrza Holandii. Obecnie przebywa w Belgradzie gdzie rozgrywane są Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w kick-boxingu. W tej dyscyplinie Kacper jest aktualnym mistrzem Polski.

Poniżej informacja o Mistrzostwach w Anglii oraz zdjęcia ze strony Klubu - www.skttiger.pl

Mistrzostwa Świata TKD - WIELKI SUKCES!!!
Wyniki IX Mistrzostw Świata Taekwon-do Telford (UK):

zdjcia_z_mistrzostwKacper Józefiak -Mistrz Świata Juniorów
Łukasz Busz -Wicemistrz Świata Juniorów
Filip Padurski -II Wicemistrz Świata Młodzików
Maciej Feć -II Wicemistrz Świata Seniorów
Tomasz Bohuszewicz -II Wicemistrz Świata Seniorów

Drużyna Polish Eagles - 3 miejsce na świecie w walkach drużynowych juniorów - waga średnia
K. Józefiak (SKT TIGER Dzierżoniów)
Ł. Busz (SKT TIGER Poniec)
A. Walocha (KCT Kraków)

Drużyna Tiger Poland - 3 miejsce na świecie w walkach drużynowych seniorów - waga ciężka
P. Bohuszewicz (SKT TIGER Dzierżoniów)
T. Bohuszewicz (SKT TIGER Dzierżoniów)
M. Feć (SKT TIGER Dzierżoniów)

Dziękujemy mistrzowi żużlowemu Leigh Adams'owi za pomoc w organizacji transportu z lotniska do hotelu oraz do hali zawodów.

Blisko 40 narodowych reprezentacji, przeszło 1900 zawodników, 28 mat na których jednocześnie odbywała się rywalizacja i 11 medali we wszystkich kolorach dla 6 osób ze znaczkiem tygrysa na piersiach – tak w liczbach wyglądały tegoroczne Mistrzostwa Świata federacji Taekwon-do International w Telford w Anglii.Reprezentacja Tigera pod wodzą trenera Sebastiana Maniaka przebywała tam w dniach od 10 do 13 września b.r.

Trener Sebastian Maniak: „Po raz pierwszy mieliśmy okazję być na imprezie zorganizowanej z takim rozmachem. Perfekcyjna organizacja. Uroczystość otwarcia, samo wprowadzenie drużyn narodowych jak na olimpiadzie - wspaniałe uczucie. Skandowane nazwy poszczególnych państw. Niesamowita czysto sportowa, zdrowa atmosfera. Tak naprawdę my sami - chłopaki "z podwórka", nie mogliśmy uwierzyć gdzie się znaleźliśmy, nie mówiąc już o tym co udało nam się zdobyć...”
No i stało się… W pierwszy dzień podczas rywalizacji juniorów nasz najbardziej utytuowany zawodnik Kacper Józefiak wygrał sześć walk w systemie pucharowym pokonując reprezentantów Kanady, Norwegii, RPA, Argentyny, Irlandii i Anglii zdobywając tym samym tytuł MISTRZA ŚWIATA wagi lekkiej!!! Dwie godziny później wraz z Ł.Buszem z Tigera Poniec oraz A.Walocha z Krakowskiego Centrum Taekwon-do wywalczyli brąz w walkach drużynowych juniorów.

Maciej Feć, nasz kolejny junior z Dzierżoniowa tym razem startował już kategorii seniorów w formule ligt contact w wadze do 80 kg. Po wygraniu 3 walk uległ nieznacznie po zaciętej potyczce w półfinale zadowalając się krążkiem z brązowego kruszcu…

Tomek Bohuszewicz zdobył brąz w formule light contact w kategorii open – To dla mnie naprawdę spory sukces. W mistrzostwach świata wystąpiłem po raz pierwszy. Dotąd startowałem i zdobywałem medale na mistrzostwach Polski i Europy, można powiedzieć na swoim podwórku – tłumaczy Tomasz Bohuszewicz. W turnieju indywidualnym w drodze po medal stoczył pięć walk. Za rywali miał samych wyspiarzy: dwóch Anglików, Irlandczyka z południa i Walijczyka. Przegrał tylko raz – półfinał z reprezentantem Walii. – Była to dość pechowa porażka – zaznacza. – Sędziowie orzekli remis, a o mojej porażce zadecydowało oficjalne upomnienie za zbyt duży kontakt w jednej ze wcześniejszych walk – tłumaczy Tomek Bohuszewicz.

Po walkach indywidualnych przyszedł czas na walki drużynowe. Najcięższe zadanie mieli seniorzy, gdyż do zwycięstwa dzieliło ich pokonanie aż 7 drużyn w systemie pucharowym. Drużyna T.Bohuszewicz, P.Bohuszewicz, M.Feć szli jak burza. W początkowej fazie dosłownie zdemolowali ekipy z Anglii, Brazylii Szwajcarii, Nepalu i Szkocji, wygrywając różnicą ponad 20 punktów. – W półfinale trafiliśmy na kolejny zespół z Anglii. I niestety, naszymi przeciwnikami byli nie tylko trzej rywale, ale również ośmiu sędziów i publiczność – mówi Przemek.  Przegrali – w opinii obserwatorów – niesłusznie i zamiast walczyć o złoto musieli zadowolić się tylko brązowym medalem.

Srebro i trzy brązowe medale w walkach semi contact w taekwon-do wywalczyli dwaj zawodnicy Sportowego Klubu Taekwon-do TIGER z powiatu gostyńskiego. Filip Padurski z Gostynia i Łukasz Busz z Ponieca godnie reprezentowali barwy klubowe i narodowe zdobywając 4 medale w konkurencjach walk indywidualnych i drużynowych. Niewiele zabrakło do piątego medalu w układach formalnych TUL – Filip przy dużej konkurencji ulokował się na 5 pozycji… Nadzieje przed wyjazdem były duże, choć jest to nasz debiut w turnieju światowym. Fakt, że dwóch moich podopiecznych zdobyło aż 4 medale przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Filip pomimo swoich jedenastu lat ma już doświadczenie na większych imprezach taekwon-do i jest świetnym fighterem więc spodziewaliśmy się że może wrócić z krążkiem, natomiast Łukasz okazał się absolutną niespodzianką!! Pokonał wszystkich w swojej konkurencji ulegając dopiero w finale bardzo dobrze dysponowanemu Walijczykowi – relacjonuje trener Sebastian Maniak

Zaproszenia
Klub otrzymał już zaproszenia na kolejne międzynarodowe imprezy - m.in. Otwarte Mistrzostwa Irlandii (kwiecień 2011), Otwarte Mistrzostwa Szwajcarii (kwiecień 2012), Międzynarodowy turniej w Paryskim Disneylandzie (2011)

Wyniki IX Mistrzostw Świata Taekwon-do Telford (UK):
Kacper Józefiak -Mistrz Świata Juniorów
Łukasz Busz -Wicemistrz Świata Juniorów
Filip Padurski -II Wicemistrz Świata Młodzików
Maciej Feć -II Wicemistrz Świata Seniorów
Tomasz Bohuszewicz -II Wicemistrz Świata Seniorów

Drużyna Polish Eagles - 3 miejsce na świecie w walkach drużynowych juniorów - waga średnia
K. Józefiak (SKT TIGER Dzierżoniów)
Ł. Busz (SKT TIGER - sekcja Poniec)
A. Walocha (KCT Kraków)

Drużyna Tiger Poland - 3 miejsce na świecie w walkach drużynowych seniorów - waga ciężka
P. Bohuszewicz (SKT TIGER Dzierżoniów)
T. Bohuszewicz (SKT TIGER Dzierżoniów)
M. Feć (SKT TIGER Dzierżoniów)

Drużyna Polish Tigers - 3 miejsce na świecie w walkach drużynowych kadetów – waga lekka
F. Padurski (SKT TIGER - sekcja Gostyń)
K. Żuk (DAN Świdnik)
Zawodnik (KS GLADIUS Ostróda)

 

Poprawiony: środa, 22 września 2010 07:28