Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Jasełkowa tradycja w Niepublicznej Szkole Podstawowej w  Przerzeczynie – Zdroju. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Tradycją Niepublicznej Szkoły Podstawowej w  Przerzeczynie – Zdroju jest przywitanie Nowego Roku przez całą społeczność szkolną, jasełkami i spotkaniem ze wszystkimi środowiskami współpracującymi ze szkołą.

Na pierwsze spotkanie w tym roku, do tętniącej życiem, świątecznie udekorowanej szkoły przybyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Zastępcą Burmistrza Niemczy Leszkiem Lupą, dyrektorzy: OPS -Agnieszka Musiała, Biblioteki – Danuta Wakulik, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego – Elżbieta Szymańska, Radę Miejską w Niemczy reprezentował przewodniczący Andrzej Osipowicz oraz radni Michał Kaczorowski i Stanisław Pelc. Gościem spotkania był także proboszcz parafii w Przerzeczynie – Zdroju Ks. kan. Marian Chomiak oraz rodzice uczniów.

Dyrektor szkoły Elżbieta Polaczyk witając gości  i składając życzenia noworoczne dziękowała za współpracę m.in. bibliotece, przedszkolu, świetlicy środowiskowej. Dyrektor zaprosiła obecnych na   przedstawienie jasełkowe oraz premierę nowego przedstawienia,  szkolnego teatrzyku Różowa Gęś.

Dla wszystkich gości przygotowano także słodki poczęstunek.

Uczniowie klas 4-8 jako aktorzy teatrzyku: Różowa Gęś zaprezentowali spektakl pt. Zielony pies. Spektakl pełen energii i ciekawych recytacji, poświęcony był  zagadnieniom tolerancji.

Następnie uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki zaprezentowali rozbudowane treściowo, połączone z licznymi kolędami i pastorałkami,  przedstawienie jasełkowe.

Za wspaniałe spotkanie dziękował Zastępca Burmistrza Leszek Lupa, gratulując zarówno uczniom jak i nauczycielom wspaniałej pracy, zaangażowania i widocznych efektów. Goście wręczyli na ręce Dyrektor Polaczyk torby pełne słodyczy dla dzieciaków w imieniu Rady Miejskiej Przewodniczący Osipowicz, również wręczył słodycze młodym artystom szkoły w Przerzeczynie – Zdroju.

Przygotowane występy będą mogli także obejrzeć mieszkańcy Przerzeczyna – Zdroju podczas święta Babci i Dziadka i mieszkańcy DPS Niemcza. Kolędy i pastorałki w wykonaniu NSP Przerzeczyn – Zdrój zostaną także zaprezentowane, podczas Noworocznego Kolędowania w Niemczy w dniu 29 stycznia w NOK.

Serdecznie dziękujemy za piękne noworoczne spotkanie oraz za prezentacje teatralne przygotowane pod kierunkiem nauczycieli szkoły i przedszkola: Joannę Śliwkę, Joannę Wasiuczyńską, Annę Zarazińską, Paulinę Kupiec i Romualdę Kępską.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.