Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Kolejna dobra zmiana dla Niemczy. Finał już niebawem. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Kolejna dobra zmiana dla Niemczy. Finał już niebawem.

Już niebawem zmieni się na dobre wjazd do Niemczy od strony Wrocławia. Zjazd z K8 na wysokości Piekiełka do Niemczy i wjazd na ulicę Wrocławską, oznaczał do tej pory konieczność przejazdu drogą wysoce niekomfortową. Już niebawem zniknie dystans między krajową ósemką a drogą miejską Niemczy.

Trwają obecnie prace wykończeniowe na odcinku drogi objętym inwestycją o długości 1 024 m (od torów kolejowych do skrzyżowania z DK8). Po zakończeniu wszystkich poprawek i ich odbiorze, nastąpi położenie warstwy finalnej.

Umowę na remont drogi gminnej nr 117448 – ul. Wrocławska w Niemczy, podpisano 27 października 2023 r.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość robót budowlanych wynosi 1 193 515,43 zł, z czego pozyskane przez Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza Jarosława Węgłowskiego dofinansowanie wynosi 835 460,80 zł (70%).

Wykonawcą robót jest firma COLAS POLSKA SP. Z O.O.

Warto dodać, że jednocześnie z Wrocławską, tuż obok przy Piekiełku prowadzone są bardzo intensywne prace ziemne przy budowie torów kolejowych linii 310, która poprowadzi z Łagiewnik do nowej stacji w naszym mieście o  roboczej nazwie Niemcza – Miasto.