Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Łatwiej oddasz elektroodpady, możesz też zamówić usługę odbioru zużytych urządzeń elektrycznych z domu - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W Niemczy, Dzierżoniowie, Bielawie i Piławie Górnej pojawiły się specjalne pojemniki na odpady elektryczne. Pojawiły się za sprawą Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego (ZGPD-7).

Przeznaczone są na drobny zużyty już sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz niepotrzebne baterie. Powinny do niego trafiać stare telefony, suszarki, miksery, laptopy, tonery, i inne urządzenia o wymiarach nie większych niż 50 x 50 x 30 cm.

Pojemnik, który w Niemczy znajdują się na ul. Przemysłowej 4 (obok Delikatesów Centrum) uzupełnia system gospodarowania odpadami komunalnymi. Elektroodpady można oddawać też w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), przy ul. Wrocławskiej 3a-3b Niemcza. To wszystko bezpłatnie.

Można też odpłatnie zamówić usługę odbioru dużych, niedziałających urządzeń takich jak pralki, lodówki, kuchenki bezpośrednio z domu czy z firmy. Taki odbiór można zamówić dzwoniąc pod numer tel.: 572 102 102 lub poprzez elektroniczny formularz. Koszt takiej usługi, to 35 zł i w jej ramach można oddać jednorazowo do pięciu urządzeń, które zabrane zostaną bezpośrednio z mieszkania.

Projekt „Elektryczne Śmieci”, w ramach którego zamontowano pojemniki, realizowany jest wspólnie przez Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego, MB Recycling oraz Fundację Odzyskaj Środowisko.

Lista lokalizacji pojemników:

Niemcza

• ul. Przemysłowa 4 ( Obok Delikatesów Centrum)

Dzierżoniów

• ul. Kolejowa 4 – parking przy Sowiogórskim Centrum Komunikacyjnym