Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Noworoczne Kolędowanie i zbiórka na WOŚP w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Noworoczne Kolędowanie i zbiórka na WOŚP w Niemczy

W ostatnią niedzielę 29 stycznia w Niemczańskim Ośrodku Kultury  odbyła się bardzo duża  impreza, na zakończenie okresu świątecznego, pod nazwą Noworoczne Kolędowanie w Niemczy. Ideą spotkania, zainicjowanego przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Niemczy, Annę Kuźmińską było wspólne kolędowanie, przez wszystkie pokolenia mieszkańców Niemczy. I udało się zgodnie z ideą. Dodatkowo kolędowanie połączone było z akcją zbiórki funduszy, na potrzeby 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszym mieście od wczesnych godzin rannych zbiórkę do puszek, prowadzili harcerze 17 Drużyny Harcerskiej Polana w Niemczy.

Kolędowanie otworzyła prezentacja jasełkowa  uczniów Szkoły Podstawowej w Niemczy, Wszystkich gości przywitali, składając noworoczne życzenia,  główni organizatorzy Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski oraz Proboszcz Parafii w Niemczy, ksiądz kanonik Tadeusz Pita.

Dla obecnych przygotowano śpiewniki, dzięki czemu wszyscy mogli wspólnie kolędować z naszym lokalnym zespołem muzyków. Zespół w składzie Aurelia Duraj – wokalistka, Marcin Włudarczyk – gitara, Wojtek Niemczykowski – gitara, Adam Niemczykowski – perkusja i Michał Staszkowiak – gitara, wystąpił pod nazwą The Coolenders.

Po rozśpiewaniu się publiczności zaprezentowały się dwie grupy przedszkolaków Sówki – najmłodsze dzieci i Motylki – najstarsze przedszkolaki.

Prowadzący całe wydarzenie Zosia Basiów i Dawid Wakulik z drużynami ze wszystkich placówek zaprezentowali quiz Wesoła Szopka wg. scenariusza nauczyciela SP Niemcza Katarzyny Bednarz – Buszty.

Wszystkim obecnym słodkie wypieki przygotowała Szkoła Podstawowa w Niemczy natomiast Przedszkole Publiczne w Niemczy przygotowało barszcz z pasztecikiem.

W pięknej jasełkowej prezentacji wystąpili uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie – Zdroju. Natomiast w występie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gilowie usłyszeliśmy piosenkę w wykonaniu uczniów i nauczyciela szkoły Edyty Lisowskiej, napisaną specjalne na niemczańskie kolędowanie i WOŚP w Niemczy.

Podczas koncertu prowadzona była licytacja gadżetów WOŚP. Prowadzący – tradycyjnie pracownik NOK Andrzej Kukuła oraz po raz pierwszy harcerz 17 DH Polana Kacper Szydziak – spisali się na medal. Sprzedane zostały wszystkie gadżety m.in. czapka Kamila Stocha za 230 zł, patera ceramiczna za 150 zł, piłka z autografem dziennikarza sportowego Jerzego Mielewskiego prowadzącego program Ninja Warrior Polska  za 230 zł.   Podczas licytacji wielkim zaskoczeniem było zaangażowanie naszej niemczańskiej młodzieży, która wylicytowała większą część gadżetów łącznie ze ściennym banerem WOŚP.

Po komisyjnym przeliczeniu zebranych funduszy kwota z licytacji w wys. 2150 zł, została wrzucona zgodnie z poleceniem Sztabu w Łagiewnikach, do puszek naszych wolontariuszy. Ogółem kwota zebrana w puszkach łącznie z kwotą z licytacji wyniosła 4 765, 35 zł.

Dodajmy, że w Mini Finale WOŚP organizowanym w Szkole Podstawowej w Niemczy w dniu 27 stycznia zebrano kwotę 2 349,60 zł

Burmistrz dziękując wszystkim organizatorom koncertu, szczególne podziękowania skierował do prowadzących mistrzowsko całą imprezę, świetnie przygotowanych prezenterów – uczniów Szkoły Podstawowej w Niemczy z klasy VI: Zosi Basiów i Dawida Wakulika.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowały się w przygotowanie:

– Dyrektor Szkoły w Niemczy  Annie Kuźmińskiej

– Księdzu kanonikowi proboszczowi parafii w Niemczy Tadeuszowi Picie

– Szkole Podstawowej w Niemczy za występ i ciasta

– Przedszkolu Publicznemu w Niemczy za występ i barszczyk z pasztecikiem

– Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przerzeczynie – Zdroju

– Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gilowie

– Siedemnastej Drużynie Harcerskiej Polana w Niemczy

– Niemczańskiemu Ośrodkowi Kultury

– Urzędnikom Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy

– zespołowi The Coolenders za przygotowanie koncertu kolęd

Osobom które przekazały gadżety na WOŚP m.in. Alicji Malarczyk, Sabinie Krasnodębskiej, Andrzejowi Osipowiczowi, oraz osobom które licytowały.

Osobom, które pomogły w przygotowaniach gastronomicznych: Monice Melnik, Zdzisławie Markowskiej, Agnieszce Rożek i Dorocie Łyczak.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom za tak liczne przybycie i aktywny udział w całym wydarzeniu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: