Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Nowy sprzet ratowniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Nowy sprzet ratowniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemczy

We wtorek 26 czerwca w remizie Ochotniczej Strazy Pożarnej w Niemczy Burmistrz Grzegorz Kosowski wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Moniką Szymańską-Śledź oficjalnie przekazali strażakom nowy sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości oraz z budżetu Gminy Niemcza.

DSC 0028

Dzięki dotacji wyposażono jednostkę w nowoczesny sprzęt niezbędny do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, często przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Dzięki ogólnopolskiemu programowi wsparcia dla ochotniczych straży pożarnych, do jednostek w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości ponad 100 mln zł. Strażacy, niosący pomoc ofiarom wypadków, zostaną wyposażeni m. in. w zestawy medyczne i defibrylatory.