Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Partnerska wizyta mieszkańców francuskiego miasta Monteux w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Partnerska wizyta mieszkańców francuskiego miasta Monteux w Niemczy

Niemcza lawendą, występami i prowansalską pogodą powitała gości z partnerskiego Miasta Monteux we Francji.

Trwająca od 2009 roku współpraca Niemczy z Monteux we Francji, kwitnie dzięki  kontaktom utrzymywanym przez partnerskie miasta oraz stowarzyszenia mieszkańców  obu miast. W tym roku na zaproszenie Towarzystwa Niemcza Partnerstwo Miast przybyła do Niemczy grupa Francuzów reprezentująca Komitet Braterstwa Monteux.

W pierwszym dniu wizyty 23 czerwca odbyło się oficjalne powitanie gości i przyjęcie przez Burmistrza miasta Niemcza Jarosława Węgłowskiego.

Tego dnia goście odwiedzili nasz niemczański magistrat, po czym udali się do Niemczańskiego Ośrodka Kultury. Tu przygotowany został pokaz występów estradowych w wykonaniu naszych exportowych Joanek ze Szkoły Podstawowej w Niemczy, niezastąpionych Przedszkolaków w tańcach ludowych oraz grających na najwyższym poziomie muzycznym uczniów z Ukrainy mieszających w Niemczy.

Witając gości Burmistrz Jarosław Węgłowski szczególnie podziękował za ich wsparcie zaraz po wybuchu wojny, kiedy przyjechali tu już w maju z darami dla uchodźców.

W imieniu Komitetu Braterstwa w Monteux Burmistrza przywitała Claudine mówiąc m.in.:

Czas mija a przyjaźnie są nadal między nami trwałe. Chciałabym wam wszystkim podziękować za ciepłą i pełną poświęcenia gościnność. Wasze uśmiechy rozgrzewają nasze serca w tych trudnych czasach kiedy inni toczą wojnę. Dlatego ważne jest aby nasza więź przetrwała. Na tym świecie można zwyciężyć tylko miłością i dobrocią.

Burmistrza powitała także reprezentująca magistrat Monteux Chantal, wręczając okolicznościowy prezent od Mera miasta partnerskiego.

W imieniu Stowarzyszenia Niemcza – Partnerstwo Miast przywitała burmistrza oraz obecnych Wanda Ostrowska.

Po znakomitych, przygotowanych na wysokim poziome występach estradowych i entuzjastycznie przyjętych przez gości, Burmistrz zaprosił Francuzów oraz goszczących ich członków Stowarzyszenia Niemcza Partnerstwo Miast na poczęstunek.

Cały program prowadziły Renata Kukuła oraz w roli tłumaczki Wanda Ostrowska.

Bardzo dziękujemy uczniom, przedszkolakom, nauczycielom oraz zaprzyjaźnionym uczniom z Ukrainy za piękne przygotowanie występów pomimo rozpoczętych wakacji.

Serdecznie dziękujemy Wandzie Ostrowskiej, dzięki której wszystkie treści zawarte w programie były zrozumiałe dla wszystkich obecnych.

Z przyjemnością też informujemy, że program powitania bardzo podobał się naszym gościom, którzy przekazywali liczne podziękowania.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej: