Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pełną parą ruszyła MODERNIZACJA STADIONU W NIEMCZY - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Pełną parą ruszyła MODERNIZACJA STADIONU W NIEMCZY

Obecnie na terenie Stadionu Miejskiego w Niemczy  prowadzone są prace związane z modernizacją stadionu. W zakres zadania wchodzić będzie m.in.: przesunięcie płyty boiska do piłki nożnej wraz z jej modernizacją, odwodnienie i nawodnienie płyty boiska, wykonanie boksów dla graczy rezerwowych, zachowanie terenu pod przyszłą bieżnię, montaż elementów małej architektury (ławki, kosze, stojak na rowery, itp.), modernizacja i uzupełnienie istniejącego ogrodzenia (bramy, furtka), modernizacja/przebudowa infrastruktury technicznej (przełożenie szaf el. itp.), wykonanie niezbędnych ciągów pieszych z kostki betonowej.

Zgodnie z planem prac w pierwszej kolejności została zebrana wierzchnia część murawy, a aktualnie trwają prace związane z układaniem systemu drenażowego wraz z nawadnianiem płyty boiska. Zakończenie inwestycji zgodnie z umową planowane jest na wrzesień. Firma z Łan zapewnia jednak, że prace zostaną zakończone znacznie szybciej. Oddanie boiska piłkarskiego o takim standardzie, na pewno przyczyni się do rozwoju tej dyscypliny sportu w Niemczy.

Przypomnijmy, że sierpniu 2023 r. została podpisana umowa na realizację inwestycji pn. „Modernizacja stadionu w Niemczy”. Wartość zadania wynosi: 1 109 460,00 zł brutto, z czego dofinansowanie pozyskane przez Pana Burmistrza Jarosława Węgłowskiego ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych wynosi 998 514,00 zł (90%).

Już końcem 2024 r. będziemy mogli cieszyć się nowym zmodernizowanym stadionem.

Warto przypomnieć, że poprawa jakoći naszego stadionu rozpoczęła się już 2019 roku dzięki realizacji  zadania pm. Poprawa infrastruktury miejsc spotkań w miejscowościach Podlesie, Przerzeczyn Zdrój, Kietlin, Gilów oraz na stadionie w Niemczy, na stadionie wykonano remont miejsc dla publiczności pojawiły się nowe siedziska, wyremontowano także schody.

Zadanie współfinansowane było ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi 2019”. Kwota dofinansowania wyniosła 29 600,00 zł.

W roku 2022 staraniem Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza Jarosława Węgłowskiego, w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”, pod honorowym patronem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, na terenie Stadionu Miejskiego w Niemczy stanął  8 metrowy maszt flagowy z włókna wraz z flagą biało-czerwoną, sfinansowany przez rząd.

Uroczystego podniesienia flagi na maszt, dokonał Burmistrz Niemczy w dniu  11 Listopada 2022 o godz. 13.30 na Stadionie Miejskim w Niemczy.