Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Piernikowe, cukierkowe, gwiazdkowe ozdoby dla Niemczy  na Jarmark Bożonarodzeniowy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W Niemczańskim Ośrodku Kultury od poniedziałku do piątku odbywają się zajęcia z szeroką ofertą działań artystycznych. W ostatnich tygodniach tematykę zajęć zdominowały Święta Bożego Narodzenia.

W ramach zajęć dla dorosłych, prowadzonych przez naszą lokalną artystkę Dorotę Bukową – Czerek w miniony poniedziałek (11.12), powstały ozdoby świąteczne w kształcie gwiazd. Panie już podczas drugich zajęć poznały nową technikę wykonywania ozdób świątecznych.

W ramach zajęć z rękodzieła prowadzonych przez naszą lokalną ceramiczkę Sabinę Krasnodębską w minoną środę (13.12), powstały dekoracje w kształcie pierników, cukierków, lizaków, liści ostrokrzewu i wreszcie świąteczne stendy.

Wszystkie dekoracje, które jeszcze w tym tygodniu będą wykańczane przez dzieci ozdobią miasteczko Świętego Mikołaja czyli nasz plac jarmarkowy przy Baszcie Miejskiej w Niemczy w  niedzielę 17 grudnia 2023, na który oczywiście zapraszamy.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w prace, pomoc przy porządkowaniu pomieszczeń po zajęciach oraz chęć dodatkowych prac przy wykończeniu świątecznych dekoracji jeszcze przed Jarmarkiem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: