Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Piętnasty jubileuszowy piknik wakacyjny mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Jubileuszowy piknik na powitanie wakacji w DPS Niemcza odbył się 16 czerwca bieżącego roku.

Mieszkańcy DPS uczestniczą w corocznych spotkaniach wakacyjnych w plenerze organizowanych z udziałem zespołów ludowych, przedszkolaków oraz bogatym  programem przygotowanym przez pracowników.

Piknik jak co roku otworzyła Dyrektor DPS Renata Giża, autorka hasła spotkania: Młodzi duchem bogaci życiem. W pikniku uczestniczyli także Zastępca Dyrektora PCPR w Dzierżoniowie Agnieszka Kachniarz, Gminę Niemcza reprezentowały Dyrektor OPS Niemcza Agnieszka Musiała, Dyrektor Przedszkola Publicznego w Niemczy Anna Fuszara oraz Renata Kukuła wraz z pracownikami Niemczańskiego Ośrodka Kultury.

Spotkanie otworzyły popisowymi występami przedszkolaki Przedszkola Zaczarowany Gród w Niemczy. Zespół Grodzianie swój występ połączył ze wspólną zabawą zarówno z najmłodszymi jak i mieszkańcami DPS. Wspólne zabawy poprowadził kierownik zespołu Grodzianie Andrzej Kukuła. Dla mieszkańców wystąpił także zespół Siwy Włos z Piławy Górnej. Pracownicy DPS dla wszystkich uczestników przygotowali wyśmienity poczęstunek oraz liczne konkursy.

Atmosfera wspaniałej zabawy przy pięknej pogodzie sprawiła, że większość osób zapomniała tego dnia o swoich problemach, samotności czy kłopotach zdrowotnych.

Warto dodać, że nie jest to jedyna impreza organizowana dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Przez cały rok wszystkie placówki oświatowe Gminy Niemcza, nasz Niemczański Ośrodek Kultury systematycznie uczestniczą w działaniach podejmowanych przez DPS Niemcza na rzecz swoich mieszkańców.

Warto też zwrócić uwagę na twórczą atmosferę panującą w DPS oglądając makiety obiektów wykonywane przez jednego z mieszkańców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: