Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pomimo końca roku Burmistrz nie zwalnia tempa prac. Lipowa i Kwiatowa do remontu czyli inwestycje dzień po dniu. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Grudzień to oczywiście miesiąc związany ze świętowaniem mikołajkowo – przedświątecznych  uroczystości i przygotowaniami do Bożego Narodzenia.  Nie oznacza to jednak przerwy w pracach nad kolejnymi inwestycjami w Gminie Niemcza.  Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski na bieżąco monitoruje nowe działania. I tak dzień po dniu podpisywane są umowy dotyczące inwestycji drogowych, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców naszej gminy. Tym razem inwestycje dotyczą ulic: Lipowej i Kwiatowej.

Umowa na remont ulicy Lipowej została podpisana 4 grudnia 2023 r. Będzie to zadanie  pod nazwą: Remont drogi gminnej nr 117523D – ulica Lipowa w Niemczy i zostanie zrealizowane dzięki otrzymanym środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Koszt zaplanowanej inwestycji to 129.000,00 zł. Roboty będą prowadzone przez firmę Quoos Sp. z o.o. z siedzibą w Bielawie.

Kolejnego dnia tj. 5 grudnia Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski podpisał następną umowę  na realizację zadania pod nazwą: Przebudowa drogi gminnej nr 117520D – ul. Kwiatowa w Niemczy. Roboty będą wykonywane przez Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe  ZURB s.c. Andrzej Żurek, Elżbieta Żurek z Borowa.

Planowana wartość zadania 717.116,14 zł.  Inwestycja jest współfinansowane ze środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Poniżej zdjęcia z podpisania umowy na remont ulicy Kwiatowej w Niemczy: