Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Ponad 70 mieszkańców Gilowa przyszło do wiejskiej świetlicy, aby integrować się w ramach projektu Fundacji Biedronki „Danie wspólnych chwil". Jego realizacji podjęło się miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Ponad 70 mieszkańców Gilowa przyszło do wiejskiej świetlicy, aby integrować się w ramach projektu Fundacji Biedronki „Danie wspólnych chwil”. Jego realizacji podjęło się miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

„Danie Wspólnych Chwil” to program realizujący ideę posiłków wspólnotowych dla osób starszych zagrożonych samotnością. Fundacja Biedronki zaprasza do udziału w nim Koła Gospodyń Wiejskich, których zadaniem jest organizowanie cyklicznych spotkań dla seniorów przy wspólnym stole. Fundacja finansuje zakup produktów potrzebnych do przygotowania posiłków. I właśnie w środę, w świetlicy w Gilowie, odbyło się pierwsze takie spotkanie. Członkinie koła stanęły na wysokości zadania. Na stołach pojawił się żurek, jajka, wędliny, ciasta i wiele innych, bardzo smacznych dań. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania, żartów, a przede wszystkim rozmów między mieszkańcami i gośćmi, wśród których byli Burmistrz Jarosław Węgłowski z małżonką. – Bardzo cieszę się widząc mieszkańców naszej Gminy, którzy tak się integrują i wspólnie spędzają czas – mówił gospodarz Niemczy. Seniorzy, którzy przyszli do świetlicy w Gilowie otrzymali w prezencie książki kucharskie „Polska kuchnia regionalna”.