Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Rekordowe fundusze dla Niemczy w ramach rządowego programu POLSKI ŁAD - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Rekordowe fundusze dla Niemczy w ramach rządowego programu POLSKI ŁAD

W miniony piątek 15 lipca w Nowej Rudzie odbyło się spotkanie z samorządowcami subregionu wałbrzyskiego. Tematem spotkania było podsumowanie II etapu Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego funduszu POLSKI ŁAD.

Na spotkanie z samorządowcami przybyli:

Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusz Zyska, Poseł na Sejm Marcin Gwóźdź, Senator RP Aleksander Szwed, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko, Wojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa, Radny Sejmiku Jerzy Dec.

Jak podkreślali wszyscy przedstawiciele władz rządowych oraz parlamentarzyści celem kierowania tak znaczących funduszy do samorządów jest konieczność zrównoważenia rozwoju wszystkich regionów w Polsce. Nadrobienie dotychczasowych zaniedbań i działanie przeciw wykluczeniu społeczności lokalnej. Wszyscy wyrażali podziękowania dla Ministra Michała Dworczyka, który dba by środki były także dostępne dla subregionu wałbrzyskiego.

Podczas spotkania przedstawiciele samorządów, którzy składali wnioski na inwestycje, otrzymali promesy na pozytywnie rozpatrzone projekty w ramach Programu.

Jak się okazało liderem największej ilości pozytywnie ocenionych wniosków jest Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski. Odczytany jako pierwszy nasz Burmistrz otrzymał aż trzy promesy:

9 998 000,00 zł – na budowę Przedszkola w Niemczy – etap I

4 998 000,00 zł – na organizację transportu zero emisyjnego

999 800,00 zł – na modernizację stadionu w Niemczy

Tak więc dzięki staraniom Burmistrza i pozytywnie przygotowanym wnioskom Niemcza w II etapie Programu Inwestycji Strategicznych w ramach POLSKIEGO ŁADU pozyskała kwotę niespełna 16 mln zł funduszy na inwestycje w Gminie Niemcza.

Panu Burmistrzowi składamy wielkie gratulacje i podziękowania za pracę na rzecz pozytywnych zmian – już bardzo widocznych na terenie całej naszej gminy.

Poniżej relacja zdjęciowa z wydarzenia: