Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Ruszył remont świetlicy wiejskiej w Goli Dzierżoniowskiej dla nowej grupy uchodźców - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W związku z możliwością skierowania do Gminy Niemcza nowej grupy uchodźców z Ukrainy, Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski podjął natychmiastową decyzję o remoncie lokalu świetlicy wiejskiej w Goli Dzierżoniowskiej. Świetlica składająca się  z kilkunastu pomieszczeń wymaga solidnego odświeżenia. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność remontu sanitariatów, wykonania łazienki oraz pomieszczeń socjalnych. Pozostałe pomieszczenia zostaną w drodze remontu dostosowane do wymagań umożliwiających godny pobyt osobom z terenów objętych wojną. Podczas wizyty w świetlicy wiejskiej w Goli Dzierżoniowskiej w dniu 1 kwietnia, Burmistrz omówił z wykonawcami remontu, szczegóły dotyczące zakresu zaplanowanych prac.

Na dzisiaj   gościmy już obywateli Ukrainy w Niemczy w Polskim Gnieździe, w Hotelu Niemcza SPA, w Austerii Niemczańskiej, w domach i mieszkaniach prywatnych w Niemczy oraz w Przerzeczynie – Zdroju, Gilowie i Nowej Wsi Niemczańskiej. Ogółem w naszej Gminie przebywa ponad 200 osób.