Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza ŚWIĄTECZNA NIEMCZA  Jarmark Bożonarodzeniowy, szopka betlejemska, dekoracje czyli klimat jakiego jeszcze nie było. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i odwiedzenia naszych świątecznych atrakcji. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

ŚWIĄTECZNA NIEMCZA

Wiele przygotowań i działań  poświęcono by w Niemczy zapanował piękny bożonarodzeniowy klimat. W tym celu już od listopada w Niemczańskim Ośrodku Kultury rozpoczęły się zajęcia warsztatowe w celu przygotowania pięknych dekoracji oraz występów mikołajkowych i jarmarkowych.

Jarmark Bożonarodzeniowy w tym roku zgromadził największą z dotychczasowych ilość stoisk bo aż 28 wystawców zapełniło plac jarmarkowy przy Baszcie Miejskiej. Otwierając Jarmark Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski zaprosił Mikołaja, który ponownie odwiedził Niemczę obdarowując wszystkich występujących na scenie artystów czapeczkami z napisem: MIKOŁAJKI W NIEMCZY. Z okazji jarmarku zorganizowano także konkurs na najpiękniejszą witrynę bożonarodzeniową. Nagrodę Burmistrza otrzymała Izabela Woszczńska – autorka wystawy w Pracowni krawieckiej, natomiast nagroda publiczności przypadła siostrom Sabinie i Urszuli Krasnodębskim za wystawę w Pracowni Ceramicznej.

Niewątpliwie XI Jarmark Bożonarodzeniowy w Niemczy należy zaliczyć do najlepszych z dotychczasowych jarmarków.

Dodatkowo staraniem Niemczańskiego ośrodka Kultury w Niemczy pojawiły się nowe dekoracje. Miastecko Świętego Mikołaja to stendy do zdjęć na placu zabaw oraz dekoracje na budkach jarmarkowych.

NOK wykonał także nowe dekoracje świetlne na budynku Ośrodka Kultury napis I LOVE NIEMCZA oraz dekoracje świetlne na Baszcie Miejskiej.

Pomimo nawału prac i przygotowań udało się spełnić marzenia o szopce betlejemskiej, przy choince na placu przed Ratuszem.

Szopka drewniana została zaaranżowana i zagospodarowana w całości przez pracowników NOK. W szopce znalazło się sianko oraz przepiękne figurki z ceramik wykonane przez uczestników warsztatów ceramicznych. Szopka została ostatecznie otwarta 21 grudnia. Mamy nadzieję, że będzie wypełniała swoją rolę w okresie świąt oraz podczas Święta Trzech Króli 6 stycznia.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć i odwiedzenia naszych atrakcji oraz wykonywania pamiątkowych zdjęć w  świątecznych klimatach w naszym mieście.

szopka

dekoracje