Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wiosennie, słonecznie,  kolorowo, z największą ilością stoisk i po raz pierwszy na sportowo czyli udany XII Niemczański Jarmark Wielkanocny - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Nasze jarmarki rozwijają się coraz lepiej. Po przeniesieniu wydarzenia z Rynku na teren placu handlowego przy Baszcie Miejskiej, jarmark  z kilku stoisk w Ryku rozrósł się do ponad 30 stoisk. Z wielką obawą o to czy mieszkańcy zaakceptują nowe miejsce, organizowaliśmy pierwszy raz  na Baszcie Jarmark Świętomarciński 11 Listopada 2023. Kolejny na nowym miejscu był Jarmark Bożonarodzeniowy  17 grudnia 2023.

Jak się okazało miejsce zostało zaakceptowane i dodatkowo wpłynęło na zwiększenie ilości uczestników. Podczas Jarmarku Wielkanocnego 24 marca gościliśmy 31 wystawców. Dodatkowo poza terenem handlowym nasz jarmark powiększył swój zasięg o teren parkingu gdzie przez cały dzień odbywała się duża impreza o charakterze sportowym czyli rowerowe show, jazda na zakręconych rowerach oraz zabawy kreatywne dla dzieci m.in. giga klocki.

Na scence jarmarkowej wspaniale zaprezentowały się przedszkolaki z Przedszkola Zaczarowany Gród w Niemczy, uczniowie Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie – Zdroju, grupa Roztańczona Niemcza z NOK oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczy.

Koncertowo zaprezentowali się Grodzianie.

Niespodzianki w postaci słodyczy wielkanocnych dla wszystkich występujących oraz uczestników Jarmarku przygotował Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski. Imieninowy prezent otrzymał także instruktor muzyczny zespołu Grodzianie Józef Król.

Wśród licznych atrakcji przygotowano także wiosenne fajerwerki i zadbano jak na wszystkich imprezach NOK o piękną, ciepłą i słoneczną pogodę.

Dziękujemy wszystkim wystawcom, artystom, Jonaszowi Pakulskiemu za atrakcje rowerowe, wszystkim obecnym a szczególnie Tadeuszowi Domańskiemu, który zadebiutował w roli prowadzącego wspaniale wciągając wszystkich uczestników w wir toczącej się i pełnej energii akcji jarmarkowych wydarzeń.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmików na naszej stronie FB Gmina Niemcza.