Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Z ogromną radością pragniemy podzielić się wrażeniami z przedstawienia wielkanocnego, które miało miejsce w  Szkole Podstawowej w Niemczy 26 marca br. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Anna Kuźmińska, która przywitała licznie zgromadzonych gości, w tym rodziców oraz rodziny uczniów. Nie zabrakło również ciepłych życzeń od Burmistrza Jarosława Węgłowskiego, którego gościliśmy wśród nas.

Spektakl otworzyła gra na dzwonkach w wykonaniu uczennic klasy II, które z wielką gracją wprowadziły nas w muzyczny świat utworu “Wiara czyni cuda”. Na scenie została pokazana przypowieść o zabłąkanej owcy, przygotowana również przez klasę II wraz z wychowawcą Alicją Łysiak. Z zapartym tchem obserwowaliśmy “Wielkanocną podróż”, podczas której trzej przyjaciele: Kicuś, Malutek i Skorupek, wyruszyli na poszukiwanie Zmartwychwstałego Jezusa. Przedstawienie to, przygotowane przez Katarzynę Bednarz-Busztę oraz Ewę Jankiewicz-Basiów, urzekło nas swoim przesłaniem.

Uczniowie klas I-III z wielkim zaangażowaniem przedstawili wielkanocne zwyczaje i obrzędy. Były tańce, śpiewy, a także prezentacja symboliki palm i pisanek, które przybliżyły nam klasy Ia i Ib pod kierunkiem Joanny Konopki i Jadwigi Gryzło. Klasa II, pod opieką Alicji Łysiak, zaprezentowała symbolikę wielkanocnego koszyka, a my mogliśmy podziwiać pieczołowicie przygotowane wielkanocne pokarmy.  Klasa III b, dzięki nauczycielce Józefie Kwiatkowskiej, pokazała radosny zwyczaj śmigusa-dyngusa. Ich imponujący wózek z kolorowym kogucikiem cieszył nasze oczy.

Wydarzenie uświetniła pantomima zaprezentowana przez klasę IIIa, prowadzoną przez Małgorzatę Kuźniar. Performance w niezwykły sposób ukazał istotę Świąt Wielkiej Nocy. Trafne połączenie gestów i muzyki sprawiło, że mogliśmy być świadkami męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa.

Na zakończenie, głos zabrała Wicedyrektor Wioletta Kraczkowska, która podziękowała wszystkim przybyłym gościom za obecność i złożyła serdeczne życzenia wielkanocne. Publiczność podziękowała aktorom gromkimi brawami. Słowa uznania wyraziła także Przewodnicząca Rady Rodziców Sandra Słobodzińska, która we wzruszającym wystąpieniu przypomniała sens nadchodzących świąt.

Za profesjonalne nagłośnienie oraz realizację dźwięku odpowiadał Tomasz Dudlej z Niemczańskiego Ośrodka Kultury, dzięki czemu mogliśmy jeszcze lepiej wczuć się w klimat przedstawienia.

Gratulujemy młodym aktorom oraz osobom, które przygotowały to wydarzenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: