Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Zbliża się finał modernizacji oświetlenia drogowego w Gminie Niemcza - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Zbliża się finał modernizacji oświetlenia drogowego w Gminie Niemcza

W ostatnich dniach byliśmy świadkami końcowych prac przy wymianie starych lamp oświetleniowych, przy wjeździe do Rynku w Niemczy.

Modernizacja systemu oświetlenia drogowego na terenie Gminy Niemcza w ramach projektu: Energooszczędne oświetlenie uliczne na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 – to zadanie, którego realizacja w naszej gminie ruszyła 28 lutego 2022 roku. Wtedy podpisana została umowa Burmistrza Jarosława Węgłowskiego z wykonawcą prac Zakładem Robót Teletechnicznych TELFA ze Świdnicy.

Wartość podpisanej umowy wynosi 1 652 586,18 zł.

Będące już na końcówce roboty budowlane w naszej Gminie, polegają na kompleksowym remoncie i modernizacji systemu oświetlenia drogowego. Zgodnie z planem wymiano już większość tradycyjnego oświetlenia ulicznego na nowoczesne, energooszczędne  oświetlenie ledowe. Na terenach wiejskich oraz w stołecznej Niemczy wymienione zostały także słupy oświetleniowe, w tym w obrębie starówki możemy cieszyć się widokiem bardzo pięknych stylowych slupów oświetleniowych.

Zapewne z przyczyn ekonomicznych związanych z oszczędnością energii jak i estetycznych tę dość kosztowną inwestycję naszej Gminy zaliczymy do udanych.

A do tej pory w ramach modernizacji oświetlenia drogowego prace wykonano w:

• Niemcza ul. Gumińska, ul. Folwarczna, ul. Spółdzielcza, ul. Wrocławska, ul. Dębowa, ul. Stary Plac, ul. Przedszkolna;
  • Przerzeczyn Zdrój ul. Niemczańska;
  • Wojsławice ul. Strzelińska;
  • Nowa Wieś Niemczańska;
  • Wilków Wielki;
  • Ligota Mała;
  • Gilów;
  • Przerzeczyn Zdrój;
  • Podlesie;

Oraz:

• Niemcza ul. Południowa, ul. Kościuszki, ul. Podgórze, ul. B. Chrobrego, ul. Dębowa, ul. Podmiejska, ul. Przemysłowa, ul. Kwiatowa, ul. Lipowa, ul. Polna, ul. Dolna, ul. Strzelińska, ul. Słowackiego;
  • Chwalęcin;
  • Nowa Wieś Niemczańska;
  • Przerzeczyn Zdrój ul. Sportowa, ul. Batalionów Chłopskich;
  • Jasinek;
  • Ruszkowice;
  • Podlesie;
  • Gumin;                                                                                                  Poniżej zdjęcia z prac w Niemczy