Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Burmistrz wspólnie z Mieszkańcami i Wykonawcą uroczyście otworzył ulicę Wiejską w Niemczy po przebudowie w dniu 1 marca 2022r. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Burmistrz wspólnie z Mieszkańcami i Wykonawcą uroczyście otworzył ulicę Wiejską w Niemczy po przebudowie w dniu 1 marca 2022r.

 

Ulica Wiejska w naszej gminie jest ważną arterią komunikacyjną. Tą drogą jak wskazuje Nawigacja GPS jadą turyści, podążając do Arboretum. Jest to więc pierwszy wizerunek naszego Miasta. I to pierwsze wrażenie od dzisiaj, na pewno będzie bardzo piękne, dla wszystkich przyjeżdżających.

Bowiem dzisiaj –  tj. 1 marca 2022 r.-  Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski wspólnie z mieszkańcami ulicy Wiejskiej, wykonawcą oraz pracownikami Referatu Budownictwa i Rozwoju Lokalnego UMiG Niemcza dokonał uroczystego otwarcia ulicy po przebudowie.

Jak nam przekazał wykonawca przebudowy Tomasz  Mucha reprezentujący Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Ziemnych i Transportowych TOMTRANS z Bielawy, droga została wykonana nadzwyczaj solidnie. Położono trzy warstwy asfaltu na całej długości 300 m. Wykonane zostały wszystkie niezbędne przyłącza wodno – kanalizacyjne, uregulowana została sieć deszczowa, wykonane zostały także chodniki, nowe solarne lampy oświetleniowe, oczyszczono rowy.

Całość inwestycji zamknęła się w kwocie 804 049,91 zł, natomiast dofinansowanie w kwocie 425 075, 70 pozyskano ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Cieszy fakt, że inwestycje Burmistrza Niemczy Jarosława Węgłowskiego są popierane przez mieszkańców Niemczy. Dowodem jest przybycie na  uroczystość otwarcia mieszkańców ulicy Wiejskiej, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli i wspierali prace remontowe na wszystkich etapach. Po złożeniu podziękowań Burmistrzowi i wyrażeniu pochwał za wykonanie  „dobrej roboty” , wspólnie z Burmistrzem dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, otwierając tym samym Wiejską po przebudowie.

Poniżej zdjęcia z ostatnich przygotowań:

 

zdjęcia z  uroczystości otwarcia drogi.