Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza DENTOBUS NA Dzierżoniowskim rynku - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

DENTOBUS NA Dzierżoniowskim rynku

 

Bezpłatne leczenie i profilaktyka stomatologiczna dla dzieci i młodzieży do 19 roku życia już w sierpniu 2019 r. w Powiecie Dzierżoniowskim.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie informuje, że w Powiecie Dzierżoniowskim w każdy poniedziałek i wtorek sierpnia będzie stacjonował DENTOBUS. .
DENTOBUS jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m. in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG orazniezbędnymi narzędziami stomatologicznymi, Są w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do 19 roku życia, w tym wizyty adaptacyjne,nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe oraz leczenie próchnicy.
DENTOBUS dostępny będzie na parkingu przy budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Świdnickiej 38, od godziny 9:00 do 15:00 w każdy poniedziałek i wtorek sierpnia tj:
5-6 sierpnia,
12-13 sierpnia,
19-20 sierpnia,
26-27 sierpnia.
W celu udzielenia świadczeń należy zgłosić się bezpośrednio do DENTOBUSU w dniu jego postoju.
WAŻNE: udzielenia świadczeń jest zgłoszenie się dziecka z rodzicem bądź opiekunem prawnym, bądź podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego ZGODĄ na leczenie i profilaktykę stomatologiczną wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość np. dowód osobisty, legitymacja szkolna . Formularz ZGODY dostępny jest na naszej stronie,a także dostępny będzie w DENTOBUSIE bądź można go pobrać w siedzibie PCPRiOZ w Dzierżoniowie ul. Piastowska 1.
Organizatorem akcji jest Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłodzku, który zawarł umowę o udzielenie świadczeń ogólnostomatologicznych w DENTOBUSIE z Narodowym Funduszem Zdrowia- Dolnośląskim Oddziałem Wojewódzkim we Wrocławiu.