Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dzień Edukacji Narodowej w Przerzeczynie - Zdroju i Gilowie - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Dzień Edukacji Narodowej w Przerzeczynie – Zdroju i Gilowie

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony 14 października to szczególne święto – święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji.

W przeddzień tego święta Zastępca Burmistrza – Leszek Lupa uczestniczył uroczystościach organizowanych w Niepublicznych Szkołach działających w Przerzeczynie-Zdroju oraz Gilowie. W imieniu Burmistrza – Jarosława Węgłowskiego, który z uwagi na obowiązki służbowe nie mógł osobiście być obecnym na przygotowanych akademiach, Zastępca Burmistrz odczytał list skierowany do Dyrekcji, całego Grona Pedagogicznego oraz wszystkich Pracowników Niepublicznych Szkół w Przerzeczynie-Zdroju i Gilowie. W odczytam liście Pan Burmistrz podziękował wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom oraz Pracownikom
za zaangażowanie i wysiłek wkładany w proces kształcenia młodego pokolenia oraz przekazał życzenia radości, wielu sukcesów zawodowych, osiągniecia wyznaczonych celów. Aby w każdym dniu towarzyszyła pogoda ducha oraz siła i energia do przekazywania wiedzy, a podejmowany trud był źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

Zaprezentowane akademie, a przede wszystkim trud i zaangażowanie uczniów oraz nauczycieli włożone w przygotowanie zostały nagrodzone gromkimi brawami przez obecnych.

W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gilowie podczas apelu miała również miejsce niezwykła i miła uroczystość jaką jest ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. Jest to ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia, bo stają się pełnoprawnym członkiem lokalnej społeczności szkolnej.

Poniżej zdjęcia z uroczystości: