Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Gmina Niemcza otrzymała kolejne milionowe dofinansowanie. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Gmina Niemcza otrzymała kolejne milionowe dofinansowanie.

Dzięki udanej współpracy Burmistrza Jarosława Węgłowskiego z Marszałkiem Grzegorzem Macko, Niemcza będzie mogła zrealizować kolejne kosztowne zadania, które posłużą wszystkim mieszkańcom naszej gminy. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko bezpośrednio zaangażował się w poparcie inicjatywy inwestycyjnej Gminy Niemcza czego efektem są milionowe kwoty przyznane Niemczy.

W najnowszym ogłoszeniu wyników ósmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych poinformowano, że Gmina Niemcza otrzymała dofinansowanie na następujące inwestycje:

• Budowa Cmentarza Komunalnego w Niemczy – wysokość dofinansowania:
  • 5 525 000,00 zł,
  • Budowa Rodzinnej Strefy Sportu i Rekreacji w Niemczy – wysokość dofinansowania:
  • 2 655 000,00 zł,
  • Rewitalizacja przestrzeni publicznej rynku w Niemczy – wysokość dofinansowania:
  • 1 800 000,00 zł

Łącznie w tej edycji wysokość otrzymanego przez Gminę Niemcza dofinansowania wynosi: 9 980 000,00 zł.

Poniżej w galerii Marszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko

z Burmistrzem Niemczy Jarosławem Węgłowskim

podczas uroczystości  „HOŁDZIE PATRIOTOM” w dniu 14 maja 2023 r.