Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczy zwiedzili Berlin - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczy zwiedzili Berlin

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczy z klas V, VI, i VII 06.10.2023 pojechali na jednodniową wycieczkę do Berlina. Program wycieczki był bogaty i intensywny. Mieli oni możliwość ćwiczenia znajomości języka niemieckiego i angielskiego. Zwiedzili między innymi Bramę Brandenburską, Kościół Pamięci i słynną ulicę Unter den Linden. Wjechali na Wieżę Telewizyjną – najwyższą budowlę w Niemczech. Spacerowali po Alexanderplatz, zwiedzili Muzeum Egipskie z kolekcją zabytków starożytnego Egiptu. Wśród nich znajdowało się  popiersie królowej Nefretete. Wieczorem podziwiali oświetlony Berlin.

Mówi się , że „Podróże kształcą” – jesteśmy o tym przekonani.