Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Konkursy w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi" ogłoszone! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Konkursy w ramach programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” ogłoszone!

Odnowa wsi dolnośląskiej jest największym i najdłużej działającym regionalnym programem aktywizacji społeczności lokalnych. Istotą programu jest pobudzenie społeczności sołeckiej i jej zaangażowanie w przedsięwzięcia dotyczące własnej wsi.

Celem zainicjowania programu regionalnego była konieczność podjęcia działań na rzecz integracji społeczności wiejskich, waloryzacji przestrzeni wsi w zakresie infrastruktury technicznej i społecznej, krajobrazu, architektury i usług oraz realizacja przedsięwzięć podnoszących standard życia. Efektem miały być lepsze warunki do osiedlania, inwestowania, rozwoju usług, tworzenia miejsc pracy oraz zarobkowania poza rolnictwem.

Na chwilę obecną ogłoszone są  dwa konkursy pn.„Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi”  oraz  „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2020 r. na temat których szczegółowe informacje zamieszczone zostały w linku poniżej: