Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy jest  beneficjentem  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Miło nam poinformować, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy w 2023 r. jest  beneficjentem  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”  – Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych, Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.

W ramach tego Programu MiGBP w Niemczy uzyskała dofinansowanie w kwocie 9 750,00 zł.

Głównym celem Priorytetu, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” w latach 2021-2025, jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek oraz wzrost dostępności książek, e-booków, audiobooków.