Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Niemcza uczestniczyła w  Półmaratonie Ślężańskim i Piątce Ślężysława w Sobótce 25.03.2023 r. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Veni, vidi, vici – pojechaliśmy, zobaczyliśmy i wygraliśmy.

Wszyscy reprezentanci Niemczy uczestniczący w sobotnich biegach długodystansowych w Sobótce na 21 i 5 km, spisali się na medal. Wszyscy dotarli do mety i zakończyli biegi w czołówce.

Nasi zawodnicy, reprezentujący Gminę Niemcza we Półmaratonie na odcinku 21 km to:

DANIEL PIWOWARCZYK (Policja Niemcza)

MICHAŁ KACPRZAK (miłośnik biegania).

W biegu Misia Ślężysława na odcinku 5 km Niemczę reprezentowali:

NATALIA GUDZ (UMiG Niemcza),

ELŻBIETA SZYMAŃSKA (PK Niemcza),

JOANNA BAGIŃSKA (SP Niemcza),

TOMASZ DUDLEJ (NOK Niemcza).

Naszym biegaczom towarzyszyła najliczniejsza i najgłośniejsza grupa kibiców z Gminy Niemcza. Wesoły autobus z Niemczy z uczestnikami oraz kibicami na czele z naszym Burmistrzem Jarosławem Węgłowskim wyruszył w sobotę rano. W Sobótce dołączyły do nas kolejne grupy niemczan. Od startu do mety podczas całodniowej imprezy w słońcu i przejściowym w deszczu wszyscy na czele z burmistrzem towarzyszyli biegaczom.  Na szczególne wyróżnienie zasługuje nasz dzielny trębacz ośmioletni Szymon Weźgowiec, który wytrąbił  powitanie na mecie wszystkim 2102 przybywającym na metę biegaczom.

Start biegów na Rynku Sobótki uatrakcyjnił koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz wystrzały armatnie Półbaterii Organicznej Artylerii Konnej I Pułku Strzelców Konnych Księstwa Warszawskiego z Sobótki.

Przed startem wszystkim uczestnikom, powodzenia w biegu życzyli: Prezes Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki Zygmunt Worsa, Burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz oraz Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski.

Półmaraton Ślężański to kultowy bieg, zaliczany do jednego z największych półmaratonów w Polsce. Start biegu znajduje się w Sobótce w Rynku, a jego trasa to pętla, która wiedzie przez Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowiczki, Przełęcz Tąpadła, Sady oraz Sobótkę Zachodnią.

W tym roku wystartowało kilka tysięcy uczestników. Bieg ukończyło 1953 uczestników.

Impreza została uatrakcyjniona poprzez obecność na starcie i mecie niezwykłych sportowców: Adriana Kostery rekordzisty świata w pięciokrotnym IronManie oraz Roberta Maćkowiaka (44,84 s. na 400m – 2. wynik w historii polskiej lekkoatletyki).

Po raz pierwszy w Sobótce odbyły się dwa biegi drugi to bieg na dystansie 5km – „Piątka Ślężysława”.
Piątkę Ślężysława ukończyło  149 osób.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.