Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Redakcja

Niemczańskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja

W czwartek 3 maja cała Polska obchodziła 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszego w Europie, a drugiego na świecie aktu regulującego ustrój prawny kraju. Mieszkańcy Niemczy również oficjalnie uczcili to ważne święto narodowe. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą z wartą honorową przy ołtarzu, którą pełniły lokalne poczty sztandarowe.

DSC 0194

Po nabożeństwie mieszkańcy przemaszerowali na plac flagowy, gdzie pod pomnikiem Obrońców Grodu zostały złożone wiązanki kwiatów przez delegacje instytucji działałających na terenie Gminy Niemcza. Wczesniej jednak swoimi wystepami artystycznymi zachwyciły mieszkańców Przedszkolaki z Niemczy. Zaprezentowały m.in. poloneza, trojaka oraz recytację wierszy patriotycznych. Na koniec uroczystości zaprezentował się I Pułk Strzelców Konnych i Artylerii Księstwa Warszawskiego, który został zaproszony specjalnie na tę okazję. Niemczanie mieli okazję zobaczyć pokaz musztry paradnej oraz wystrzały z muszkietów i artylerii. mt_gallery: