Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Nimptsch nas łączy – Nimptsch nas spojuje, czyli polsko-czeska współpraca - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Nimptsch nas łączy – Nimptsch nas spojuje, czyli polsko-czeska współpraca

W dniu 13 października 2023 roku Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski gościł Starostę Letohradu — miasta partnerskiego w Czechach – Petera Fialę, aby oficjalnie przekazać miniatury odnowionych budynków tj. budynek oranżerii, zamku oraz Kaplicy na Kopecku. Stanowią one wyjątkowy symbol współpracy i zrozumienia w ramach dobiegającego końca projektu „Nimptsh nas łączy”. Miniatury można zobaczyć w Baszcie Miejskiej, której rewitalizacja była częścią współpracy.

To wydarzenie jest nie tylko manifestacją przyjaźni między miastami, ale także dowodem na to, jak ważne są działania międzynarodowe w dzisiejszym świecie.

W ramach projektu powstała strona internetowa promująca wspólne działania.

www.nimptschnasspojuje.cz