Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza NOC BIBLIOTEK  w Wilkowie Wielkim i Przerzeczynie Zdroju - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

NOC BIBLIOTEK  w Wilkowie Wielkim i Przerzeczynie Zdroju

Za nami kolejna  VIII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, pod hasłem „To się musi powieść”.

W tym roku staraniem Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemczy do tej akcji włączyły się dwie biblioteki z terenu naszej Gminy Niemcza – filia Biblioteki Publicznej w Przerzeczynie Zdroju i Wilkowie Wielkim.

W Wilkowie akcja noc bibliotek odbyła się po raz pierwszy. Biblioteka otrzymała film wyłącznie na potrzeby jednorazowej projekcji, dodatkowo Filia w Wilkowie otrzymała liczne gadżety w tym także komiksy. Oprócz wspólnego oglądania filmu pt. „Biuro Detektywistyczne  Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, dzieci uczestniczyły w poszukiwaniach zaginionego misia, rozwiązywały zagadki, grały w gry planszowe i układały puzzle.

Akcja udała się znakomicie uczestniczyły dzieci, młodzież oraz dorośli, dzięki którym nie zabrakło słodkości oraz wielu innych niespodzianek.

Dyrektor MiGBP w Niemczy składa podziękowania dla wszystkich uczestników akcji Nocy Bibliotek, którzy włączyli się w pomoc i organizację tego wydarzenia,

a w szczególności: Świetlicy Środowiskowej z Przerzeczyna  Zdroju i Wilkowa Wielkiego

Wspomnienia po udanej NOCY Bibliotek w będą nam towarzyszyć  do następnej takiej imprezy.

Warto nadmienić, że Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Akcję zainicjowało i rozwija Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.