Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Relacja z obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej 16.08.2020. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Relacja z obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej 16.08.2020.

W niedzielę 16.08.2020 spotkaliśmy się na Niemczańskim Rynku by wspólnie uczcić pamięć uczestników Bitwy Warszawskiej. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niemczy. Po wspólnym śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego i przemówieniach gości otwarto wystawę poświęconą Cudowi nad Wisłą, która przybliżyła fakty historyczne i okoliczności tego tak ważnego dla wszystkich Polaków wydarzenia. Pamięć uczestników Bitwy uczcili również nasi „Grodzianie”, którzy przygotowali repertuar piosenek z epoki i związanych tematycznie z Bitwą Warszawską. Również przedszkolaki z Przedszkola publicznego w Niemczy zaprezentowali piosenki i wiersze o tematyce patriotycznej. Przy okazji obchodów 100-lecia Cudu nad Wisłą ks. Tadeusz Pita poświęcił nowy nabytek Gminy Niemcza – autokar. Dla najmłodszych na Niemczańskim Rynku ustawiony został dmuchany zamek. Przybyli mogli również skosztować grochówki wojskowej, którą ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski. Obchody zakończył występ zespołu muzycznego „Kramarz Band”. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli oddać wspólnie hołd Bohaterom .