Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Umowy na przebudowę drogi na Osiedlu Słonecznym w Niemczy oraz drogi do Stasina podpisane. Już wkrótce ruszą prace. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Umowy na przebudowę drogi na Osiedlu Słonecznym w Niemczy oraz drogi do Stasina podpisane. Już wkrótce ruszą prace.

 

Z przyjemnościa informujemy, iż w dniu 26.06.2020 została zawarta umowa na przebudowę gminnej drogi do Stasina, zaś w dniu 02.07.2020 na przebudowę drogi na Osiedlu Słonecznym w Niemczy.

Już wkrótce ruszą prace związane z przebudową tych dróg.

 

Zakres  przedsięwzięcia na Osiedlu Słonecznym obejmuje wykonanie brakujących odcinków kanalizacji deszczowej, wykonanie nowych nawierzchni jezdni i chodników z kostki betonowej oraz wyniesionych przejść dla pieszych wraz z ich doświetleniem i wymianą sieci oświetlenia terenu. Obecnie droga ie posiada chodników ani poboczy. Bardzo zły stan techniczny oraz brak jednoznacznie wydzielonej jezdni, brak chodników i urządzeń bezpieczeństwa ruchu stwarza zagrożenie dla użytkowników. Stanowi też dużą uciążliwość i wpływa na obniżenie jakości życia mieszkańców.
Za przedsięwzięcie odpowiada wykonawca wyłoniony w postępowaniu przetargowym – firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

Na realizację inwestycji pozyskano  wsparcie finansowe z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 75% kosztów zadania.

 

Droga do Stasina  zostanie wyposażona w nową nawierzchnię bitumiczną na odcinku 463 mb. Na dzień dzisiejszy jedyną możliwością dotarcia do Stasina jest grzecznościowe korzystanie z zakładowej drogi prywatnej pozostającej we władaniu Ośrodka Hodowli Zagrodowej. Przebudowa gminnej drogi  117495D i przywrócenie jej do stanu użytkowania poprawi dostępność obszaru o najwyższym wskaźniku peryferyjności w naszej Gminie. Realizacja zadania umożliwi skrócenie trasy dojazdu do dzielnicy Stasin o ponad  400%, co z kolei będzie miało pozytywny wpływ na środowisko.

Za przedsięwzięcie odpowiada wykonawca wyłoniony w postępowaniu przetargowym – firma Budbis Sp. z o.o. Spółka Komandytowa.

Również na realizację tej inwestycji pozyskano  wsparcie finansowe z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 75% kosztów zadania.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. W razie potrzeb pracownicy UMiG Niemcza służą pomocą.