Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Burmistrz Jarosław Węgłowski podpisał umowę na dostawę autobusów dla Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Burmistrz Jarosław Węgłowski podpisał umowę na dostawę autobusów dla Niemczy

Jak informowaliśmy w maju br. Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski, pozyskał  kwotę  5.000.000,00 zł. Kwota ta dotyczy – wniosku jaki został złożony przez naszego Burmistrza – o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.  Z otrzymanego dokumentu wynika, że strategiczną inwestycją naszej Gminy wg. zamysłu Burmistrza, będzie zeroemisyjny tabor transportowy.

W celu realizacji zadania pn. Utworzenie transportu zeroemisyjnego dla potrzeb Gminy Niemcza” w dniu 19 sierpnia 2022 r. Burmistrz Jarosław Węgłowski podpisał umowę na dostawę autobusów. Dostawcą autobusów jest firma AUTOMET Group Spółka jawna z siedzibą w Sanoku.

Wartość podpisanej umowy: 5 161 375,20 zł. Zadanie dofinansowywane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych w wysokości: 4 998 000,00 zł.

W ramach podpisanej umowy Gmina zakupi 4 nowe zeroemisyjne autobusy elektryczne kategorii M3, które będą przeznaczone do wykonywania przewozów osobowych.

Poniżej zdjęcia z podpisania umowy oraz link do informacji o przyznaniu środków.

W następnej informacji przekażemy prezentację autobusów dla Niemczy.