Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski gościem Przeglądu Zespołów Folklorystycznych Pogranicza Polsko-Czeskiego Folkove w Arboretum Wojsławice. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Tradycyjnie już od wielu lat w sierpniu w Arboretum Wojsławice w Niemczy organizowane są przeglądy zespołów ludowych. Naszą Gminę reprezentuje zespół Grodzianie, który także wystąpił w tym roku jak ostatni z 19 zespołów. Gościem przeglądu był Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski, który spotkał się z zespołami i bardzo wysoko ocenił występ naszych Grodzian.

Tegoroczny Przegląd organizowany przez Powiat Dzierżoniowski jako polsko – czeskie prezentacje zespołów folklorystycznych o nazwie FOLKOVE odbył się 27 sierpnia 2023 r.