Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Co dalej z komunikacją zbiorową dla mieszkańców Gminy Niemcza? Spotkanie w Niemczy. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W minionym tygodniu (14.10.2022 r.) Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski zaprosił mieszkańców Niemczy na spotkanie, którego celem była odpowiedź na pytanie: Co dalej z komunikacją zbiorową dla mieszkańców Gminy Niemcza?

Jak już informowaliśmy Burmistrz Niemczy pozyskał kwotę 5 mln zł na zakup autobusów elektrycznych dla Gminy Niemcza. Zakup jest obecnie w trakcie realizacji. Autobusy elektryczne zgodnie z koncepcją Burmistrza mają zastąpić dotychczasowy transport publiczny prowadzony w ramach porozumienia gmin Powiatu Dzierżoniowskiego. Zdaniem Burmistrza transport zorganizowany samodzielnie przez Gminę Niemczę, będzie tańszy i korzystniejszy dla mieszkańców całej Gminy, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców wszystkich terenów wiejskich, do których dotychczasowy transport nie docierał.

Staraniem grupy opozycyjnych radnych, do społeczeństwa naszej gminy dotarły informacje, o likwidacji przez burmistrza transportu dla mieszkańców Gminy Niemcza. Tym samym wywołano niepokój i panikę przed utratą możliwości dojazdu m.in. do pracy czy do szkół.

Stąd też Burmistrz uznał, że konieczne jest wyjaśnienie całej idei organizacji transportu w nowej formie.

Podczas spotkania Burmistrz szeroko wyjaśniał przyczyny swojej decyzji, omawiał kalkulacje finansowe oraz nową organizację przewozów.

Obecni na spotkaniu mieszkańcy ( ok 50 osób) zadawali pytania dotyczące dojazdu do pracy, do szkół. Wywiązała się dyskusja, podczas której padały argumenty za i przeciw.

Dodatkowych wyjaśnień udzielały Skarbnik Gminy Niemcza Marta Żłobicka – Wnuk oraz Sekretarz  Gminy Niemcza Karolina Bieńko.

Spotkanie nie było ograniczone czasowo więc każdy mógł się wypowiedzieć, do czego przez cały czas zachęcał Burmistrz Jarosław Węgłowski.

Spotkanie choć chwilami przebiegało burzliwie, to w końcówce większa część jego  uczestników przychylała się do koncepcji Burmistrza, deklarując współpracę przy organizacji transportu gminnego.

Wszystkie sugestie i wnioski zgłaszane przez mieszkańców dotyczące funkcjonowanie transportu zostaną wzięte pod uwagę, tak aby ostateczna propozycja organizacji transportu zbiorowego dla mieszkańców Gminy Niemcza była dla wszystkich satysfakcjonująca.

Spotkanie zakończyły liczne rozmowy indywidualne Burmistrza z jego uczestnikami.

Wszystkich zainteresowanych organizacją transportu przez Gminę Niemczę zachęcamy do bezpośredniego kontaktu osobami kompetentnymi: Burmistrzem Jarosławem Węgłowskim oraz Wiceburmistrzem Leszkiem Lupą.

Poniżej zdjęcia,  link do relacji ze spotkania oraz plan spotkań na terenach wiejskich.

Terminy spotkań potwierdzone z Sołtysami.

– 24.10.2022 (poniedziałek) godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Wilkowie – Wilków, Chwalęcin, Kietlin

– 25.10.2022 (wtorek) godz. 17:00 w szkole w Przerzeczynie Zdroju – Przerzeczyn Zdrój, Ligota Mała, Podlesie, Ruszkowice

– 26.10.2022 (środa) godz. 17:00 w sali po byłym sklepie w Nowej Wsi Niemczańskiej – Nowa Wieś Niemczańska, Gumin

– 24.10.2022 (czwartek) godz. 17:00 w sali wiejskiej w Gilowie – Gilów, Gola Dzierżoniowska.