Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dobra Nowina w Nowym Roku w Niemczy czyli uroczystość jasełkowa i wspólne kolędowanie bardzo licznie przybyłych mieszkańców. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Noworoczne jasełka i wspólne kolędowanie w niedzielę 28 stycznia przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów. W sali widowiskowej Niemczańskiego Ośrodka Kultury zabrakło krzeseł dla wszystkich gości wydarzenia.

Spotkanie otworzyła członkini działającej prężnie Rady Parafialnej Kościoła  Niepokalanego Poczęcia NMP w Niemczy Sandra Słobodzińska.

Życzenia noworoczne złożył obecnym Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski.

Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczy zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe. Znakomite występy aktorskie, ciekawa fabuła zostały przygotowane pod kierunkiem nauczyciela Szkoły Katarzyny Bednarz – Buszty.

Po raz pierwszy na scenie Ośrodka Kultury wystąpiła grupa muzyczna Rady Parafialnej w Niemczy, którzy pod kierunkiem Kacpra Buszty i akompaniamencie Marcina Włudarczyka  oraz z udziałem Aurelii Duraj wykonali wiązankę kolęd. Atmosfera występu udzieliła się wszystkim obecnym dzięki czemu wspólnie kolędowała cała sala prosząc o bisy.

Dla obecnych przygotowano słodki poczęstunek, kawę i herbatę oraz teksty kolęd.

Za tak wspaniałe wydarzenie podziękował wszystkim organizatorom proboszcz parafii w Niemczy ksiądz kanonik Tadeusz Pita.

Obecni podczas wydarzenia uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego 26 stycznia radnego Rady Miejskiej w Niemczy Stanisława Szklarskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: