Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dożynki Gminno-Parafialne coraz bliżej - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Dożynki Gminno-Parafialne coraz bliżej

Już za niewiele ponad tydzień, dokładnie 3 września 2022 roku, zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Niemcza oraz gości, do wspólnego świętowania Dożynek Gminno-Parafialnych w Gilowie.

Dożynki są najważniejszym świętem dla ludzi związanych z ziemią i jej plonami. Jego obchody zaczynają się wtedy, gdy na polach prawie nie ma już zbóż, a prace przy żniwach dobiegają końca. Jest wtedy czas, by po trudach letnich prac odpocząć i pomyśleć o przyjemnościach i zabawie.

W tym roku te przyjemności i zabawę o zasięgu całej Gminy, przygotowują wspólnymi siłami Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski, Ksiądz Proboszcz z Parafii p.w. św. Jadwigi, Sołectwo, Stowarzyszenie Legendarna Wieś Gilów i Koło Gospodyń Wiejskich z Gilowa i Goli Dzierżoniowskiej, a także wielu mieszkańców Gilowskiej parafii oraz całej Gminy Niemcza.

Prace przygotowawcze do największego święta rolników idą pełną parą. Co kilka dni zbiera się sztab ludzi odpowiedzialnych za koordynację prac przygotowawczych, a wynikiem ich prac
już za kilka dni będzie wspaniała impreza zwieńczająca letnie zmagania rolników przy żniwach.

Dzisiaj możemy zaprezentować program wydarzenia, w którym znalazło się miejsce zarówno
dla tradycji związanej ze staropolskimi obchodami dożynek, dziękczynieniem za plony oraz dobrą pogodę podczas żniw, ale także rozrywkę w postaci konkursów, zabaw i koncertów.

Szczegółowy plan Dożynek Gminno-Parafialnych, które odbędą się już 3 września 2022 roku
w Gilowie prezentuje poniższy plakat.

Imprezę taneczną tegorocznych Dożynek Gminno-Parafialnych w Gilowie, rozkręcać będzie znany w Gminie Niemcza zespół DEXTER, który z pewnością rozgrzeje publiczność oczekującą
na Gwiazdę Wieczoru, którą tym razem będzie jeden z najważniejszych zespołów na scenie Disco Polo w kraju – zespół MIG, którego twórczości raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeśli chcecie nastroić się pozytywnie przed Gminną imprezą, to zapraszamy do odsłuchania jednego
z największych hitów zespołu:

Dożynki Gminno-Parafialne w Gilowie będą też okazją do zainaugurowania obchodów 15-lecia Zespołu Grodzianie. Dlatego na scenie wystąpią zaproszone z tej okazji zespoły ludowe z całej okolicy.

Zapraszamy również wszystkich rolników i siłaczy z Gminy Niemcza oraz chętnych gości, którzy chcieliby sprawdzić się w rajdzie traktorów oraz zmaganiach siłowych, do zgłaszania chęci wzięcia udziału w naszych dożynkowych konkurencjach sprawnościowych (przerzucanie opony ciągnikowej na wskazanym dystansie na czas, rzucanie snopkiem oraz układanie wieży ze snopków na czas). Wszyscy, którzy chcieliby wystartować proszeni są o kontakt za pośrednictwem poczty
e-mail na adres: nok@nok.niemcza.pl. Będzie też możliwość zgłoszenia swojego uczestnictwa
w dniu imprezy.

Na koniec dodamy jeszcze, że organizatorzy przewidzieli wiele innych ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i starszych. Będzie więc między innymi możliwość zapoznania się
ze sprzętem pożarniczym, którym dysponują zastępy OSP. Będą też wspaniałe maszyny rolnicze, którym będzie można przyjrzeć się z bliska zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Zaplanowane zostały też trochę głośniejsze atrakcje w postaci pokazu samochodów rajdowych.

To wszystko i jeszcze więcej do zobaczenia wyłącznie na Dożynkach Gminno-Parafialnych
w Gilowie już 3 września 2022 roku, na które zapraszamy w imieniu organizatorów: Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza Jarosława Węgłowskiego, Księdza Proboszcza z Parafii p.w. św. Jadwigi w Gilowie, Sołectwa Gilów, Stowarzyszenia Legendarna Wieś Gilów i Koła Gospodyń Wiejskich z Gilowa i Goli Dzierżoniowskiej, a także wszystkich mieszkańców Gilowskiej Parafii oraz całej Gminy Niemcza.