Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dożynki Parafialne w Przerzeczynie – Zdroju już za nami - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Dożynki Parafialne w Przerzeczynie – Zdroju już za nami

Moc przygotowań, smakowita kuchnia, piękna oprawa i dobra zabawa czyli dożynki w Przerzeczynie – Zdroju 2023.

Tegoroczne dożynki parafialne w Przerzeczynie – Zdroju odbyły się 20 sierpnia 2023. Pomimo upału wszystkie elementy dożynkowej ceremonii dziękczynnej przebiegły zgodnie z planem, począwszy od uroczystej Mszy św. z udziałem delegacji wieńcowych.

Podczas oficjalnego otwarcia i przywitania gości życzenia składał m.in. gospodarz naszej Gminy Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski,  dziękując proboszczowi księdzu Marianowi Chomiakowi oraz sołtysowi Kazimierzowi Dziadkowcowi  za zaproszenie.

Oprawę ludową przygotowały zespoły: Górzanie z Piławy Górnej oraz Sulisławiczanie a do tańca grał zespół R&M z Przerzeczyna – Zdroju.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia: