Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Mamy duże fundusze na modernizację Stadionu w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Mamy duże fundusze na modernizację Stadionu w Niemczy

Jak poinformował na sesji Rady Miejskiej w Niemczy w dniu 31 maja Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski dzięki Jego najnowszym staraniom Gmina Niemcza otrzymała ponad 1 mln zł dofinansowania na modernizację stadionu miejskiego. Środki zostały przyznane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Przewidywana całkowita wartość inwestycji to 1 mln 110 tys. zł,

z czego:

– wkład własny Gminy Niemcza (10%): 111 tys. zł.

– Rządowy Fundusz Polski Ład (90%): 999 tys. zł.

Inwestycja będzie polegała na modernizacji stadionu w Niemczy wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Spodziewanym efektem końcowym realizacji zadania inwestycyjnego będzie modernizacja boiska, bieżni, zwiększenie ilości miejsc parkingowych, rozszerzenie funkcji w kierunku sportów miejskich typu Street Workout, wraz z elementami małej architektury.

Zaplanowany zakres działań ma spełniać kryteria infrastrukturalne Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zakres prac będzie obejmował:

• odwodnienie – drenaż płyty boiska;
  • wykonanie płyty boiska o nawierzchni trawiastej;
  • montaż tablicy wyników;
  • uzupełnienie ogrodzenia zewnętrznego;
  • montaż bramek i piłkochwytów;
  • wykonanie podłoża i montaż konstrukcji do Street Workout;
  • nawodnienie boiska;
  • modernizację bieżni;
  • montaż stojaków na rowery, koszy, ławek itp.
  • modernizacja budynku wielofunkcyjnego i magazynu;
  • utworzenie sektora kibiców drużyny gości;
  • wykonanie niepełnowymiarowego boiska pomocniczego.

Mówiąc o pozyskanych  funduszach na nasz niemczański stadion Burmistrz Niemczy wyraził podziękowania  Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za tak duże wsparcie finansowe, które pokryje 90 procent wszystkich kosztów, co znacznie odciąży budżet Gmina Niemcza.

Szczególne podziękowania Burmistrz skierował dla Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Grzegorza Macko,  Posła na Sejm RP  Marcina Gwoździa oraz Senatora RP Aleksandra Szweda.

Tak więc przed nami kolejne duże zadanie inwestycyjne i kolejne zmiany na lepsze w naszym mieście.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z początków działalności niemczańskiego obiektu sportowego na terenie którego obecnie znajduje się stadion.

W początkach XX wieku kiedy planowano rozwój przestrzenny miasta Niemcza, dla ulicy Strzelińskiej oraz terenów położonych perzy obecnej ulicy Sienkiewicza zaplanowano funkcję leczniczo – rekreacyjną. Przy ulicy Strzelińskiej znajdował się szpital i uzdrowisko, a przy obecnej ulicy Sienkiewicza, w miejscu obecnego stadionu, znajdował się ogromny kompleks rekreacyjny, na którym odbywały się wysokiej rangi zawody jeździeckie.

Poniżej zdjęcia: