Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Od dzisiaj tj. od 28 marca zniesiono obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Minister zdrowia Adam Niedzielski w czwartek 24 marca zapowiedział koniec obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych.

Zgodnie z rozporządzeniem  opublikowanym w Dzienniku Ustaw, obowiązek noszenia masek zniesiony został  od dzisiaj tj. od 28 marca 2022 r.

Zgodnie z rozporządzeniem: maseczki nosić będziemy tylko w placówkach medycznych – dotyczy to pracowników służby zdrowia i pacjentów.

Zniesiona została także kwarantanna i izolacja domowa. Chorzy na COVID-19 powinni sami izolować się w domu i nie narażać na kontakt swoich bliskich. Sanepid wkraczać będzie tylko w sytuacji, gdy pojawi się większe ognisko choroby.

Natomiast wszyscy, którzy zostali skierowani na izolację lub kwarantannę przed 28 marca, będą musieli odbywać ją na zasadach sprzed tego dnia.

Minęły dwa lata od obowiązku noszenia masek, wprowadzonego 16 kwietnia 2020 r obecnie noszenie masek nie jest zabronione i szczególnie w większych skupiskach ludzi rekomenduje się aby nadal z nich korzystać jak np. w  transporcie publicznym.