Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Podpisanie umowy na nową inwestycję dla Niemczy za ponad 1mln 800 tysięcy zł. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Podpisanie umowy na nową inwestycję dla Niemczy za ponad 1mln 800 tysięcy zł.

W miniony poniedziałek 28 lutego na zaproszenie Burmistrza Jarosława Węgłowskiego gościł w Niemczy Poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź. Jego wizyta związana była z ważną dla Gminy Niemcza, kolejną kosztowną inwestycją.

W poniedziałek (28.02.2022)  w obecności Posła RP, Burmistrz Niemczy podpisał umowę z wykonawcą na realizację zadania pn. Modernizacja systemu oświetlenia drogowego na terenie Gminy Niemcza w ramach projektu: Energooszczędne oświetlenie uliczne na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Wysokość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej wynosi 75 % wydatków kwalifikowanych. Na to zadanie Gmina Niemcza przeznaczy ponad 1 mln 800 tys. zł.

Umowa została podpisana z wykonawcą prac  Zakładem Robót Teletechnicznych TELFA ze Świdnicyktórą reprezentował Wacław Kruk. Wartość podpisanej umowy wynosi 1 652 586,18 zł.  Umowę z Burmistrzem podpisali także Inspektor nadzoru Ryszard Cąber, Kierownik Budowy Andrzej Kozakiewicz, Skarbnik Gminy Niemcza Marta Żłobicka – Wnuk oraz Kierownik Referatu Budownictwa i Rozwoju Lokalnego UMiG Niemcza Leszek Lupa.

Wykonawca na realizację zadania ma 9 miesięcy.  Zamówienie obejmuje roboty budowlane polegające na kompleksowym remoncie i modernizacji systemu oświetlenia drogowego Gminy Niemcza. Uczestnicy spotkania w Baszcie Miejskiej  omówili szczegółowo plany związane z realizacją zadania, które w ich ocenie jest trafną i korzystną decyzją z punktu widzenia wyboru rodzaju oświetlenia, jego funkcjonowania i kosztów.

Dzięki powyższej inwestycji planowana jest na terenie Gminy Niemcza wymiana tradycyjnego oświetlenia ulicznego na nowoczesne, energooszczędne  oświetlenie ledowe. Tak więc jeszcze w tym roku, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, będziemy mogli zaplanować jesienne spacery wieczorową porą przy pięknie rozświetlonych drogach i chodnikach naszej Gminy.

Poniżej relacja z podpisania umowy w Baszcie Miejskiej: